הנשיא ריבלין: "נמשיך לעקוב אחר גורל לוחמינו"

הנשיא שב והתחייב כי המדינה תפעל בכל יכולתה כדי להביא את חלליה שמקום קבורתם לא נודע - חזרה לישראל. "נמשיך לעקוב בציפייה דרוכה ובנחישות אחר גורל לוחמינו", אמר במהלך טקס בהר הרצל. יעלון: "לא נרפה עד להשבתם"

הטקס בהר הרצל, היום (לע"מ)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שב והדגיש היום (חמישי) במהלך טקס האזכרה לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע, כי ישראל תמשיך לעשות כל שביכולתה על מנת להשיב את בניה. "מדינת ישראל פעלה, ותמשיך לפעול, להחזרתם של כל הבנים, הנופלים והנעדרים ולהשבתם הביתה", התחייב הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בטקס שנערך בהר הרצל, הדגיש ריבלין את המחויבות של המדינה להביא את חלליה לקבורה. "מדינת ישראל הקדישה ועדיין מקדישה משאבים ומאמצים רבים להביא את הבנים, הביתה, למנוחת עולמים", קרא הנשיא. "מדינת ישראל, תמשיך ותעקוב, בציפייה דרוכה, דאבון לב, ונחישות, אחר גורלם של לוחמינו, מימי מלחמת העצמאות ועד מבצע צוק איתן".

עוד הוסיף ריבלין כי "כאבה של משפחה אשר איבדה את היקר לה מכל הוא קשה מנשוא. למרבית המשפחות, יש קבר להוליך אליו את צערן. לכן, אין מקום להתייחד עם זכר יקירכן. אין קבר שניתן לפקוד. מאחורי כל אבן זיכרון המונחת בגן הנעדרים, טמון סיפור. סיפורה של משפחה, של מסורת ומורשת, סיפורה של מדינה".

הנשיא מתייחד עם זכרון הנופלים (לע"מ)

ריבלין סיכם את דבריו בתפילה, "ושבו מארץ אויב. ושבו בנים לגבולם", והתחייב בפני המשפחות השכולות שנכחו בטקס כי "לא נרפה עד אשר נשיב את יקירכם אל קבר ישראל. נוסיף ונחתור להשלים את החלק החסר, הכואב כל כך, שפער חלל עצום כל כך בחייכן".

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, שהשתתף גם הוא בטקס אמר: "אנו זוכרים את חובתנו לאחר נפילתם, להיות אתכם, בני ובנות המשפחות השכולות. לא להרפות עד אשר נשיב את יקירכם אל קבר ישראל. להוסיף ולחתור להשלים את החלק החסר, הכואב כל כך, שפער חלל עצום כל כך בחייכן. זו חובתה של מדינת ישראל. זו חובתנו".