15 ח"כים לראש הממשלה: "הקפא בנייה בשטחים ואל תשחרר מחבלים"

חברי כנסת מסיעות העבודה, התנועה וש"ס פנו לראש הממשלה בנימין נתניהו וקראו לו לא לשחרר מחבלים פלסטינים מהכלא, ולהחליף את המחווה לפלסטינים בהקפאת בנייה ביהודה ושומרון. "חיי אדם חשובים מבנייה בהתנחלויות", כתבו

שחרור מחבלים פלסטינים (AP)

15 חברי כנסת מסיעות העבודה, התנועה וש"ס פנו לראש הממשלה בנימין נתניהו וקראו לו להקפיא את הבנייה בהתנחלויות במקום שחרור המחבלים מהכלא במסגרת הפעימה הרביעית של השחרורים, כמחווה לרשות הפלסטינית במשא ומתן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יוזמי המכתב הם חברי הכנסת חיליק בר ועמר בר-לב (העבודה). על המסמך חתמו חברי הכנסת כבל, יחימוביץ', שי, מזרחי, שפיר, שמולי, מרגלית, רוזנטל, בירן, ברוורמן (העבודה), דוד צור (התנועה) ויעקב מרגי ויצחק כהן (ש"ס).

"הקפאת בנייה ניתן להפסיק, אך אי אפשר להחזיר לאחור את הגלגל בשחרור מחבלים", כתבו חברי הכנסת. "יש סכנה שהם ישובו לפעילות טרור ולפגיעה באזרחי ישראל".

"אנו פונים אליך בכל לשון של בקשה לבקש מממשלת ישראל, מהאמריקנים ומהפלסטינים להחליט להחליף מידית את המחווה של שחרור אסירים ומחבלים בפעימה הרביעית במחווה של הקפאת בניה בהתנחלויות וזאת לפחות לכל משך תקופת המשא ומתן ביננו לבין הפלסטינים", כתבו חברי הכנסת.

עוד הוסיפו הח"כים כי "בחירה בהקפאת בניה זמנית על חשבון שחרור מחבלים תרגיע רבים בימין הציוני מחד, תתמוך במשפחות השכולות מאידך ותוכיח לאזרחי ישראל ולעולם כי הבחירה בחיי אדם ובתמיכה במשפחות השכולות חשובה יותר מהמשך הבניה בהתנחלויות בעת זו, בניה אשר יש בה לבד בכדי לפגוע בהמשך המשא ומתן".