פרשת סילבן שלום: המשטרה בקשר עם שתי נשים נוספות

לאחר שפורסם כי השר הוא הבכיר שבעניינו נערכת בדיקה על הטרדה מינית, מתברר כי המשטרה נמצאת בקשר עם שתי נשים נוספות. לא ברור מה הן עלולות לומר ואם בכוונתן בכלל להעיד בשלב זה. מקורבי שלום מדגישים: מדובר בניסיון סיכול פוליטי

אחרי שאישה שעבדה עם השר סילבן שלום לפני 15 שנה התלוננה כי ביצע בה עבירות מין, אמר השר בתגובה כי "מדובר בניסיון פוליטי", זאת על רקע כוונתו להתמודד על תפקיד נשיא המדינה. אך כעת מתברר כי התפתחות חדשה עלולה לשנות את תמונת המצב בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכל הנוגע לתלונתה של מ', אין סיכוי שתבשיל לכדי כתב אישום בגלל חוק ההתיישנות, אך חוקרי המשטרה נמצאים בקשר עם שתי נשים נוספות. בשלב זה לא ברור מה בפיהן, אך רק אם יחליטו להעיד המצב עשוי להשתנות.

השר שלום פנה כבר אתמול ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין וביקש ממנו לזרז את הטיפול בתלונת המתלוננת. הוא הדגיש בפניו שיעשה כל שיידרש ויהיה מוכן להתייצב ולמסור את גרסתו. "זה קמפיין ממוקד, ניסיון סיכול לפני מועמדותו", אמרו מקורביו.

לכל הגורמים העוסקים בנושא, כולל לאנשי המשטרה ברור כי המניע של המתלוננת מ' הוא אחד - היא אינה מוכנה לראות את סילבן שלום מגיע לתפקיד הייצוגי הבכיר ביותר במדינה וללשכה בבית הנשיא. מבחינה פוליטית לא ברור כיצד תשפיע התלונה על המרוץ, אך ייתכן שהנזק הציבורי כבר נעשה.

המתלוננת: "הוא אמר שאני הולכת לשנות לו את החיים"

התלונה נגד השר מתייחסת לתקופה שבה כיהן כשר המדע. המקרה אירע לכאורה בעת ששהה במלון הייאט בירושלים ולדברי המזכירה ביקש ממנה להיכנס לחדרו. השר שלום אמר הבוקר לאנשיו כי מהפרטים שהעבירו לו אין לו מושג במי מדובר והוא אינו מכיר אישה כזאת שעבדה במחיצתו.

טרם הוחלט האם לחקור את השר שלום, אך בעקבות פניית היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, באגף החקירות של המשטרה בודקים האם ישנה תשתית ראייתית לפתיחה בחקירה פלילית. מומחים למשפט אמרו היום לחדשות 2 Online כי על התלונה חלה התיישנות ואין סיכוי שיתנהל משפט בנושא.

"הגעתי למלון, הוא אמר לי באיזה חדר הוא ונכנסתי לחדר שלו, שלא היה נעול", סיפרה המתלוננת לגלי צה"ל. "הוא ישב על המיטה הרחוקה כשהוא לבוש בחלוק מגבת לבן, וביקש ממני לבוא לשבת לידו - הוא אמר לי שאני הולכת לשנות לו את החיים. לא הבנתי במה מדובר".

"הלכתי לשירותים וכשיצאתי הוא לא ישב על אותה המיטה", סיפרה, "היה חדר נוסף והוא ישב על המיטה הזוגית שהיתה בו, וצפה בתכנית ספורט". היא הוסיפה כי כאשר הוא הזמין אותה לשבת לידו היא היתה מפוחדת. "לא הבנתי, הייתי מאוד מבוהלת. אני זוכרת את התחושה שהייתה כל כך לא נוחה, שאני לא יודעת אפילו מה אני צריכה לעשות", אמרה.

המתלוננת הוסיפה כי התייעצה עם חברות לאחר האירוע. אחת מהן היתה עורכת הדין אורנה ששון טמיר. "אורנה הסבירה לי את המשמעויות של הגשת התלונה וחשבתי באותו הרגע שזה גדול עלי ולא אוכל להתמודד עם זה", סיפרה המתלוננת. "הוצאתי מהראש את כל מה שהיה שם והמשכתי הלאה".

תלונה על עבירות מין נגד השר שלום - הסיקור המלא:

השר הבכיר שנגדו הוגשה תלונה הוא סילבן שלום

התלונה תיגמר בלא כלום? "אין סיכוי לכתב אישום נגד השר"

בדיקה: שר בכיר ביצע עבירות מין?