מועמדים לנשיאות על פרשת שלום: "התנפלות חסרת טעם"

האם התלונה שנבדקת בעניין עבירות מין שביצע לכאורה השר סילבן שלום, היא ניסיון לפגוע בהתמודדותו לתפקיד נשיא המדינה? משכטמן ועד דורנר - המתמודדים במירוץ בתגובות ראשונות לפרשה

סילבן שלום, ארכיון (חדשות 2)

קרוביו של השר סילבן שלום, שנגדו הוגשה תלונה בגין עבירות מין מצד פקידה שלו לשעבר, האשימו כי מדובר בניסיון לפגוע בהצטרפותו למירוץ לנשיאות המדינה. האם אכן הדבר קשור? שוחחנו עם המועמדים האחרים לנשיאות, בכדי לקבל מהם תגובות ראשונות לפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כל מה שיש לי לומר זה שאני מקווה שמהר מאוד הוא יוכיח את חפותו", אמר  לחדשות 2 Online ח"כ בנימין בן אליעזר, המועמד לנשיאות מטעם מפלגת העבודה. בן אליעזר סירב להגיב לשאלתנו אם להערכתו יש קשר בין עיתוי הגשת התלונה לבין המירוץ לנשיאות.

"מקווה שהוא יוכיח את חפותו". בן אליעזר (חדשות 2)
"אין לי שום מושג אם זה קשור לנשיאות אבל מרגיז אותי מה שעושים", זעם הפרופסור דן שכטמן, חתן פרס נובל לכימיה. "זו התנפלות חסרת טעם וריח, וזה ממש לא טוב. יכול להיות שמישהו הניע את המתלוננת, אבל היא אומרת שאין קשר. זה מאוד רע מה שקרה פה".

ח"כ רובי ריבלין מהליכוד מתקשה להאמין שהתלונה קשורה למירוץ לבית הנשיא. "אני לא מעלה על דעתי שהדבר קשור, שאם כך צריך לטפל בזה באמצעים החריפים ביותר", טען ריבלין. "אסור שדבר כזה יהיה חלק מהמירוץ. עם זאת, אני לא בקיא בפרטים".

"אסור שדבר כזה יהיה חלק מהמירוץ". ריבלין (חדשות 2)
"יכול להיות שזה קשור למירוץ לנשיאות", אמר בתגובה ח"כ מאיר שטרית, המועמד לנשיאות מטעם מפלגת התנועה, והבהיר: "אבל אני לא יודע ואין לי פרטים".

שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר הביע תקווה שהכל יסתיים בלא כלום. "אני מאחלת ומקווה בשבילו שהכל יתבדה", ציינה דורנר. "תמיד צריך לאחל שהכל יהיה בסדר. כשופטת, מצב עניינים זה מחייב אותי לא להגיב בזמן שהעניין הוא בבדיקה. זה המצב החוקי הקיים ואני הולכת לפיו".