עימות הבחירות בחדשות 2: כך זה יתנהל

מהצהרות הפתיחה, דרך השאלות והניגוחים ההדדיים ועד לדברי הסיכום של שמונת ראשי המפלגות שיגיעו לאירוע הבחירות הראשון בישראל מזה 16 שנים שייערך הערב בחדשות 2. אתם בבית תנסו להעריך מי כיכב ומי אכזב, מי ענה לשאלות ומי התחמק. כל הכללים וההבהרות‎

בדרך לאולפן, המועמדים (חדשות 2)

לראשונה מזה שנים ארוכות יתייצבו הערב (חמישי) שמונה מראשי המפלגות הגדולות בישראל מסביב לשולחן אחד באולפן חדשות 2 לעימות בחירות חגיגי. בנט, כחלון, לפיד, ליברמן, דרעי, ישי, גלאון ועודה יקבלו את ההזדמנות לענות על השאלות הקשות - וגם לאתגר זה את זה לקראת יום הבוחר. עימות הבחירות יחל בשעה 20:45 מיד לאחר המהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את המשדר המיוחד תנחה יונית לוי, שתציג בפני המועמדים את החוקים לדיון רב-המשתתפים: תחילה יקבל כל אחד מהם דקה, ללא הפרעה, להצהרת פתיחה. המועמדים יקבלו התראה 10 שניות לקראת סוף הזמן החוקי, באמצעות צפצוף שיסמן להם כי עליהם לסיים. מי שלא יעמוד בזמן שיוקצב לו - יופסק.

משם יעברו הנציגים לשלב העימותים הישירים: ראשי המפלגות יעמדו זה מול זה, ראש בראש ויענו על השאלות והנושאים החשובים העומדים על סדר היום בבחירות. דרעי מול ישי, קרב "אחים" בין לפיד לבנט, או עימות בין ליברמן לאיימן עודה - כל האפשרויות נותרו פתוחות לקראת העימות.

עימות הבחירות, הערב (חדשות 2)

בשלב הבא יקבלו ראשי המפלגות הזדמנות פז לשאול את אחד היריבים הפוליטיים שמולם שאלה אחת. השאלה לא נמסרה להם מראש, והנשאלים יצטרכו לענות עליה מבלי להתחמק. הנציגים, וגם אנחנו כאן בחדשות 2, לא יודעים מי מהפוליטיקאים יציג בפניהם את השאלה ויצטרכו לשלוף אותה בלי כל הכנה מוקדמת.

לבסוף, יקבלו הפוליטיקאים הזדמנות אחרונה להצהרות סיכום לצופים שבעוד פחות משלושה שבועות יעשו את דרכם אל הקלפי. אנחנו כאן בחדשות 2 מתחייבים להיות הוגנים, ולאפשר למתמודדים להביע את עמדתם כל עוד תהיה ראויה ולא מתלהמת. ובינתיים, שיהיה לכולם בהצלחה.

מי שבחרו שלא להשתתף בעימות ההיסטורי, הראשון מזה 16 שנים, הם ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג ויו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן. שלושתם כמו רבים מאיתנו, יעקבו בוודאי אחר האירוע המיוחד מסלון ביתם.