נתניהו על פרשת אב הבית: "משחירים את שמה של אשתי"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התארח באולפן תכנית הסאטירה "מצב האומה" והתייחס לראשונה לפרשת אב הבית, במסגרתה נשמעו האשמות שונות כלפי רעייתו: "שרה היא לא נטל, היא מקור הכוח שלי". עוד קרא ליו"ר הרשות אבו-מאזן להכיר במדינה יהודית: "חלאס, תגיד לעם שלך שזה נגמר ותכיר בזכות שלנו למדינה"

"שרה היא מקור הכוח שלי, האישה שאני אוהב. לא מכיר אדם אחר שהיה עומד בזה בגבורה": ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התארח הערב (א') בתכנית הסאטירה "מצב האומה", שם התייחס לראשונה לפרשת אב הבית - ולשלל הנושאים שעל הפרק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את החלק של נתניהו בתכנית, פתחו חברי הפאנל ליאור שליין, אורנה בנאי, עינב גלילי וגורי אלפי בשאלה: "מה תרצה לשתות, אדוני ראש הממשלה?". נתניהו השיב שהיה רוצה לשתות קפה שחור "אבל עם חלב משקית" - זאת לאחר שפורסם כי רעייתו נזפה לכאורה באב הבית מני נפתלי, על כך שרכש חלב בשקית במקום בקרטון בשיחת טלפון בשעת לילה מאוחרת.

בהמשך התייחס נתניהו באופן מעט פחות מבודח לפרשייה: "להיות ראש ממשלה זה התפקיד הכי קשה בעולם. להיות אשת ראש ממשלת ישראל זה תפקיד מן הקשים בעולם. משחירים את דמותה של אשתי, שוכחים שהיא בן אדם. מציירים אותה כנטל, אבל היא מקור הכוח שלי".
עוד סיפר נתניהו על ההתנהלות במעון ראש הממשלה וחשף כי הוא ורעייתו נוהגים לא לאכול בשר בימי שני, כהזדהות עם היוזמה לעידוד צמחונות. חברי הפאנל לא נותרו חייבים והשיבו: "נו, ככה תוכלו לשתות הרבה יותר חלב ביום הזה".

נתניהו דחה את הטענות לפיהן הוא ורעייתו מנהלים חיים ראוותניים: "אני עובד 18 שעות ביממה, איפה יש זמן לנהנתנות? אין זמן. אני מאוד מרוצה שאני יכול להקדיש את השעות האלה להגנה על אזרחי ישראל".

נתניהו על עצמו: "אירן? מה הוא מדבר על זה כל הזמן?"

"מקור הכוח שלי". נתניהו ורעייתו (AP)
בדבריו הביע ראש הממשלה ביקורת מרומזת על שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שהואשם באמירותיו הקשות כלפי הממשל האמריקני: "בוגי הוא שר ביטחון מצוין, אנחנו עושים יחד עבודה מצוינת. אבל לפעמים צריך לדבר פחות".

בהמשך, איך לא, התייחס נתניהו גם לנושא האירני ודחה באופן ציני למדי את הטענות לפיהן הוא מזכיר את סוגיית הגרעין האירני בכל הזדמנות ולכאורה כדי 'להתחמק' מטיפול בנושאים אחרים: "מה הוא מדבר על זה כל הזמן? כל הזמן הוא מדבר על השמדה. מה צריך לדבר על זה תמיד?", התבדח נתניהו.

"אירן זה לא צחוק. העם היהודי לא הצטיין בראיית סכנות בזמן, פעם אחר פעם הפתיעו אותנו. זה לא יקרה תחת ההנהגה שלי. שיגידו שזה ספין. אם יש סכנה לקיום מדינת היהודים, אני מתארגן להדוף את הסכנה. זה מה שהעם מצפה ממני - וזה מה שאני עושה", הבהיר.

נתניהו פנה לאבו מאזן: "חלאס, תכיר במדינה יהודית"

"תכיר בנו, זה דבר מאוד פשוט". עם אבו מאז (רויטרס)
נתניהו התייחס גם לסוגיית המשא ומתן המתנהל עם הפלסטינים והצהיר כי הוא אינו מעוניין במדינה דו לאומית: "אני רוצה שלום עם שכנינו, אבל שלום אמיתי. לא רוצה שאירן תיכנס לשטח של המדינה הנוספת ותפעיל משם טרור. אני מוכן לאפשר לפלסטינים להקים מדינת לאום משלהם, בתנאי שיכירו במדינת הלאום שלי. אני נשאתי את נאום בר אילן בו הכרתי בפלסטינים, אני מחכה שאבו מאזן יישא את נאום ביר-זית, שיגיד לעם שלו 'חלאס, נגמר. יש ליהודים פה מדינה לצד המדינה שלנו - ויש להם זכות כזו".

ראש הממשלה דיבר במהלך הראיון גם על סוגיית מחירי הדיור הגבוהים - והציע למנחה ליאור שליין, דרך יעילה מאוד לחסוך בעלויות השכירות שלו: "אנחנו יודעים שיש לנו בעיה בדיור ועובדים על זה. לך, ליאור, אני אציע לא לגור יותר מתחת או מעל לדירה של בת זוגתך, חברת הכנסת מירב מיכאלי. פשוט תעברו לגור אחד עם השני - וככה תחסכו".

את הטענות על הפגיעה ביחסים עם ארצות הברית דחה נתניהו באומרו כי "יש לנו הערכה לאמריקה, וגם בין ידידים יש חילוקי דעות. כולנו מבינים שהקשר עם אמריקה זה קשר חשוב, יש לו צדדים מוכרים, והרבה לא מוכרים כמו שיתוף הפעולה שהיה בתפיסת הספינה האירנית. אבל למרות הכל, אנחנו לא שוכחים שאנחנו מדינה עצמאית וריבונית ששומרת לעצמה הזכות להגן על עצמה - וזה השילוב הנכון".

נתניהו תקף גם את הצעת החוק שיוזמים חברי כנסת משבע סיעות שונות לפעול לסגירת החינמון "ישראל היום", שרבים מחשיבים אותו כעיתון המגן דרך קבע על ראש הממשלה: "יש עיתון אחד שהוא תמיד נגד והוא בתשלום. יש אחד יותר מאוזן שהוא בחינם. העיתון שהוא בתשלום מציע עכשיו הצעת חוק - בוא נסגור את העיתון שבחינם. אני לא מכיר מדינה בה אוסרים חלק עיתונים בחינם. כנראה שיש מישהו שמתגמל את חברי הכנסת האלה לקדם את החוק הזה".