הספירה לאחור לעימות הגדול: המועמדים שואלים אחד את השני שאלות קשות

הערב זה יקרה - שמונה ראשי מפלגות יתייצבו באולפן חדשות 2 לעימות בחירות ראשון מסוגו ויענו לשאלות הקשות. שעות לפני המפגש בין אריה דרעי, נפתלי בנט, יאיר לפיד, זהבה גלאון, איימן עודה, אביגדור ליברמן, אלי ישי ומשה כחלון, המועמדים אתגרו אחד את השני עם השאלות ששלחו לחדשות 2 Online. העימות - ב-20:45 בערוץ 2

(חדשות 2)

לקראת העימות הגדול - המועמדים מאתגרים אחד את השני: הערב (חמישי) ב-20:45, מיד לאחר המהדורה המרכזית, ייערך בחדשות 2 עימות הבחירות הראשון מזה 16 שנה. שמונה ראשי מפלגות יתייצבו זה לצד זה, יענו לשאלות הקשות של יונית לוי - וגם לשאלות שלהם עצמם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שעות לפני שיאיר לפיד, משה כחלון, נפתלי בנט, זהבה גלאון, אריה דרעי, אלי ישי, איימן עודה ואביגדור ליברמן מגיעים לאולפן חדשות 2 בנווה אילן לעימות הבחירות הגדול, המועמדים שלחו לנו את השאלות שהם הכי היו רוצים לשאול את עמיתיהם.

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, שיתעמת לראשונה עם אלי ישי שפרש - והקים מפלגה חדשה, מגיע לעימות כשהוא זועם - אבל בעיקר על מי שכיהן בשנתיים האחרונות כשר האוצר: "יאיר לפיד, אתה יודע שבתקופת כהונתך כשר אוצר נוספו 100 אלף ילדים מתחת לקו העוני?", שאל דרעי.



"איך הלכת לישון בלילות בזמן ש-900 אלף ילדים הלכו לישון רעבים? כשאתה ישנת ברמת אביב האימהות של הילדים האלה הזילו דמעות. איפה החמלה?", פנה יו"ר ש"ס ליו"ר יש עתיד. לפיד, מצדו, לא פנה לדרעי או למי מהמועמדים באופן אישי - והסתפק בשאלה שהגדיר פשוטה ומעשית: "מה התכנית שלך למדינת ישראל לשנה הקרובה?".



גם את אלי ישי הכי מטריד הנושא הכלכלי-חברתי: "הנושא החשוב ביותר הוא זוגות צעירים, דיור. שני בני הזוג עובדים, חצי מהשכר של שניהם הולך למשכנתא או לשכירות. זו מכת מדינה". לדבריו של יו"ר מפלגת יחד "צריך להפשיר קרקעות, לפעול להנחה משמעותית באזורי ביקוש, קרקע עלות אפס בפריפריה וערי הפיתוח. כך ניתן למשפחות להתקיים בכבוד".

גם למשה כחלון, יו"ר כולנו, משבר הדיור הוא הסוגיה המרכזית שצריכה לעלות בעימות: "כיצד האנשים האחראים למשבר הדיור העמוק ביותר מאז קום המדינה שזיהו את המשבר וידעו עליו, לא נקפו אצבע כדי למנוע אותו ולחלץ אותנו מהקטסטרופה הזו?"

יו"ר הבית היהודי בחר להתמקד בסוגיה הביטחונית - ובחיילי צה"ל: "לוחמים שהיו בשדה הקרב בצוק איתן חזרו הביתה ואז נפתחה נגדם חקירת מצ"ח. זה קרה לא פעם אחת, אלא עשרות פעמים. הדבר הזה שלוחם שמוסר את נפשו נחקר אחר כך חקירה פלילית בצורה מבזה, הוא איום ונורא. מה אתם הולכים לעשות בעניין הזה?"

רק ראשת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, בחרה להתמקד בנושא המדיני - שהוא בעיניה החשוב מכל: "כמעט כל המפלגות מצהירות שאין פרטנר. מה בדיוק הפתרון שלכם לסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני? זה הדבר הכי בוער בחברה הישראלית".

גלאון הזהירה את חבריה: "אם לא נגיע להסדר של שתי מדינות, תהיה כאן מדינה לאומית. אתם לא חושבים שזה נושא מספיק חשוב להעלות אותו במערכת הבחירות? כי בסוף תהיה כאן מדינת אפרטהייד".