מחאת עובדי משרד החוץ נמשכת: הפגנות ושלילת דרכונים דיפלומטיים

משרד החוץ שלל את דרכוניהם של שלושה מאנשי לשכת רה"מ ובהם ראש המועצה לביטחון לאומי, לאור מעורבותם בארגון ביקורו של קמרון בשבוע שעבר. בהפגנה שקיימו עובדי המשרד הבוקר הוחלף דגל משרד החוץ בדגל שחור. יו"ר ועד העובדים: "משרד האוצר מוביל את ישראל לבידוד מדיני"

ממשיכים העיצומים במשרד החוץ (עובדי משרד החוץ)

פרסום ראשון: למרות עיצומי עובדי משרד החוץ הנמשכים, ביקורו של ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון בישראל התקיים בשבוע שעבר ואורגן בעיקר באמצעות לשכת ראש הממשלה. גורמים במשרד החוץ, שזעמו על התערבות הגורמים מעבר לתחום סמכויותיהם, החליטו לבטל בתגובה את תוקף דרכוניהם הדיפלומטיים של שלושה מאנשי לשכת ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תוקף הדרכון הדיפלומטי של יועץ ראש הממשלה לעניינים מדיניים וראש המועצה לביטחון לאומי יוסי כהן נשלל. בנוסף, בוטלו דרכוניהם הדיפלומטיים של ראש אגף ביקורים וקשרים בינלאומיים עדנה חלבני, ושל סמנכ"ל אגף משאבים חומריים ומבצעיים, עזרא סיידוף.

במשרד החוץ הפנו אצבע מאשימה כלפי לשכת ראש הממשלה ומציינים כי ביקורו של קמרון נתקל בבעיות רבות, עקב חוסר המקצועיות של הגורמים שטיפלו בביקור.

דגל שחור הונף במשרד החוץ


בעצרת מחאה שקיימו הבוקר (ד') עובדי משרד החוץ, הוחלף דגל המשרד בדגל שחור והונפו שלטי מחאה עליהם נכתב: "האוצר מחסל את משרד החוץ" ו"פגיעה בשירות החוץ - פגיעה בביטחון ישראל". בעצרת השתתפו עובדי המשרד, נציגי ועד העובדים ויו"ר מרחב ירושלים של ההסתדרות דני בונפיל.

יושב ראש ועד עובדי משרד החוץ יאיר פרומר האשים את פקידי האוצר בחבלה ביחסי החוץ של ישראל ובעבודת הדיפלומטים הישראלים בעולם ואמר כי "משרד האוצר מוביל את ישראל לבידוד מדיני. פקידי האוצר הם אנשים חסרי אחריות שאין להם שמץ של עניין בביטחון לאומי. משרד האוצר הורג את יחסי החוץ של ישראל ומחסל במו ידיו את הכלכלה הישראלית, את הביטחון ואת העתיד של כולנו".

מחאתם של עובדי משרד החוץ נפתחה לפני למעלה משבועיים, על רקע כישלון הליך הגישור בין עובדי המשרד לבין נציגי משרד האוצר שנועד להביא לרפורמות בתנאיהם של עובדי שירות החוץ הישראלי.

כחלק מהעיצומים ניתק משרד החוץ את הקשר של ישראל עם ארגונים בינלאומיים, הופסקה פעילות ההסברה, לא מונפקים דרכונים ואישורים קונסולריים ולא מטופלים ביקורים ממלכתיים בישראל ובחו"ל. ועד עובדי משרד החוץ מסר כי הפגיעה באינטרסים החיוניים של ישראל משמעותית וכי על שר האוצר להביא לפתרון המשבר בהקדם.