אלי מויאל: בעד לפרסם את "הקלטת הסודית" של שרה נתניהו

סילוקו של ראש העיר שדרות לשעבר ממרכז הליכוד והחזרתו המפתיעה בתוך זמן קצר גרמו לפליאה, שהעלתה שוב את דבר קיומה של הקלטה של רעיית רה"מ שבה היא נשמעת מדברת בטונים גבוהים למדי עם בת זוגו של מויאל, מוניק בן-מלך. "אחרי ששמעתי את ההקלטה הפכתי לאזרח מודאג"

אלי מויאל, בעבר ראש עיריית שדרות וחבר מרכז הליכוד, סולק הבוקר (רביעי) ממרכז המפלגה בעקבות פגישה שקיים עם יצחק הרצוג מ"המחנה הציוני" והוחזר באופן תמוה זמן קצר לאחר מכן. כעת הוא מזהיר מפני חשיפת קלטת של שיחת טלפון שבו לכאורה הביעה רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, את זעמה על ריאיון שהעניק לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני מספר חודשים, טרם הכניסה הקרקעית במהלך מבצע "צוק איתן", העניק מויאל ריאיון לתכנית "חדשות הלילה" עם דוריה למפל וליאור פרידמן שבו תקף בחריפות את ממשלת נתניהו והעומד בראשה. בעקבות זאת קיימה הגברת נתניהו שיחה לילית עם בת זוגו של מויאל, מוניק בן מלך, שלדברי מי ששמעו את הקלטתה - עלתה לטונים גבוהים וצורמים מצידה של רעיית ראש הממשלה.

לא ברור אם "השעייתו" המפתיעה של מויאל קשורה לקיומה של "הקלטת הסודית", שאורכה כחצי שעה שמתוכה 19 דקות מוקלטות ובה האשמות קשות מצד רעיית ראש הממשלה כלפי מויאל. "אני חושב שזה לא רכוש פרטי שלי", הדגיש מויאל היום בריאיון לתכנית שש עם עודד בן עמי.

"האומה צריכה לשמוע מה עניין את אשת ראש הממשלה קצת אחרי חצות ביום שארבעה מטובי בינינו נהרגו. זה הטריף את דעתה", הוא הוסיף. לדבריו, שמע את תוכן הקלטת אך אינו מוכן לצטט ממנה דבר. "אחרי ששמעתי את הקלטת - הפכתי להיות אזרח מודאג".

שיחה בטונים גבוהים? נתניהו (AP)

אשר להחזרתו המהירה למרכז הליכוד, השיב מויאל: "אין לי צל של מושג מדוע זה קרה. שלחו לי מכתב והזמינו אותי לשימוע. אמרתי מראש שאני מקבל את גזר הדין. לא רוצה להיות חבר במפלגה שלא מקבלת אנשים כמוני".

באותו ריאיון בשלהי יולי 2014, אמר מויאל: "אם אין ממשלה שמסוגלת לפתור את הבעיה הזאת - שתתפטר עכשיו כי אין לה בסיס מוסרי למשול. ממשלה שאין לה פתרון לתושבי שדרות במשך 14 שנים היא לא לגיטימית בעיניי". כעת הוא רומז כי השיחה המדוברת עלולה לזלוג, אך טוען כי הוא משאיר את ההחלטה האם לפרסמה או לא - לבת זוגו.