דיווח: "יועצו של נתניהו מתנגד לנאום בקונגרס"

העיתונאי ג'פרי גולדברג מדווח ב"אטלנטיק" כי ראש המל"ל יוסי כהן אמר לאנשים עמם נפגש בוושינגטון כי "עדיף שהנאום בקונגרס לא היה מתקיים". כהן מכחיש: "לא מתנגד. מדובר בנאום חיוני". לפי הדיווח, בסביבת נתניהו הזהירו את רה"מ כי החלטתו לצאת נגד הנשיא אובמה "היא חסרת תקדים ומסוכנת מאוד"

כהן מכחיש הדיווח

יוסי כהן, ראש המועצה לביטחון לאומי ויועצו האישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר למספר בכירים אמריקניים בביקורו בשבוע שעבר בוושינגטון כי הוא מתנגד לנאום בקונגרס - כך מדווח היום (רביעי) העיתונאי הבכיר ג'פרי גולדברג במגזין "אטלנטיק". כהן עצמו מכחיש את הדיווח בתוקף וטוען כי הוא תומך במהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, כהן אמר ללפחות שני גורמים ששוחחו עמו כי הוא מוטרד מתזמון הנאום של ראש הממשלה, שבועיים בלבד לפני הבחירות בישראל. גולדברג, עיתונאי הנחשב למקורב מאוד לבית הלבן טען בכתבה כי "נראה כי זהו ניסיון ישראלי להתערב בפוליטיקה הפנים-אמריקני".

"במחנה נתניהו מודאגים מההשפעה הפוליטית של מכת המנע שמונחתת על גבעת הקפיטול", כותב גולדברג ומוסיף: "נתניהו מבין שהוא ישרוף את הגשרים האחרונים שמובילים לבית הלבן בכך שינאם בקונגרס בשבוע הבא".

בתגובה לדיווח נמסר מטעם היועץ לביטחון לאומי יוסי כהן כי "בניגוד מוחלט לנטען הוא אינו מתנגד לנאום ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני הקונגרס, וכי לדעתו מדובר בנאום חיוני בעת הזאת במטרה להסביר מדוע ההסכם המתגבש בין אירן למעצמות מסוכן לביטחון ישראל והעולם".

"הרס היחסים". סוזן רייס (רויטרס)

הפרסום של גולדברג מגיע שעות ספורות לאחר שהיועצץ לביטחון לאומי של הנשיא אובמה, סוזן רייס, תקפה את התנהלותו של נתניהו והגדירה אותה הרסנית. "מה שקרה בשבועות האחרונים, בשל ההזמנה ששלח ביינר וקבלתה על ידי נתניהו לנאום שבועיים לפני הבחירות בארצו, הוא שבשני הצדדים זה הפך במידה מסוימת לעניין מפלגתי", אמרה רייס בריאיון לצ'ארלי רוז ברשת CBS. "זה לא רק מצער, אני חושבת שזה הורס את מארג היחסים".

התבטאותה של רייס מצטרפת לדברים שאמר אמש מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, שתקף את נתניהו ואת קביעתו שההסכם המתגבש עם אירן הוא רע: "המדיניות היא כזו - אירן לא תשיג נשק גרעיני. כל מי שמתרוצץ ומתלהם בדברים כמו 'אנחנו לא אוהבים את העסקה', כלל לא יודע מה העסקה. עדיין אין עסקה כלל".