נתניהו כינס פעילי ליכוד מרכזיים לפגישה בביתו

למרות ההסלמה בדרום, כינס ראש הממשלה פעילים במפלגה, צעד המעיד על רצונו לחזק את הפעילות במתוך הליכוד ובמידה רבה מפריך את השמועות על "מפץ" פוליטי מתוכנן עם ליברמן ולבני

נתניהו וליברמן בכנס הליכוד

ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן הערב (ה') פעילים מרכזיים בליכוד לפגישה בבית ראש הממשלה, למרות ההסלמה בדרום, דבר המעיד על רצונו לחזק את הפעילות במפלגה ומפריך במידה רבה את השמועות על "מפץ" מתקרב - עזיבת הליכוד והקמת מפלגה עם אביגדור ליברמן וציפי לבני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דבריו של נתניהו מחזקים את הערכותיו של שר החוץ אביגדור ליברמן לפני כשלושה שבועות. ליברמן שלל אז את האפשרות ל"מפץ" פוליטי חדש, שבמסגרתו יקים מפלגה יחד עם ראש הממשלה נתניהו. בשיחה במזנון הכנסת הבהיר ליברמן שאין שום סיכוי למפץ או להקמת מפלגה משותפת, והעריך כי הסיכוי הסביר הוא שהליכוד וישראל ביתנו יתמודדו בנפרד בבחירות הבאות.

בתקופה האחרונה נשמעו מספר השערות בנוגע למפץ פוליטי חדש, בעקבות התבטאויותיו המדיניות האחרונות של ליברמן וההתפתחויות בליכוד. אחת השמועות עסקה באפשרות של חבירה לציפי לבני, אך ליברמן אמר בתגובה כי אין לו שום תפיסת עולם משותפת עם לבני ולכן בוודאי שלא ירוץ יחד איתה.

ליברמן הצהיר כי אינו רואה סיכוי שנתניהו יחבור לבדו לישראל ביתנו, או ששר החוץ יחבור לבדו לליכוד. הליכוד למעשה נתן "גט כריתות" לליברמן, לאחר שלא אושר האיחוד בין המפלגות, ולכן שר החוץ מעריך שככל הנראה ישראל ביתנו תרוץ לבד והליכוד תרוץ לבד, והשותפות בין הרשימות תסתיים.