לפיד: ההזנחה של נתניהו גרמה למשבר הדיור

דריכות שיא במערכת הפוליטית לקראת פרסום דוח מבקר המדינה הערב. שר האוצר לשעבר ויו"ר יש עתיד מאשים כי "שנים של סחבת, חוסר מעש, חסמים ושחיתות, גרמו למחירי הדיור לעלות באופן שערורייתי". הוא מדגיש כי "הדוח נותן גיבוי לכל הטענות שלנו"

"ההזנחה גרמה למשבר". נתניהו ולפיד (פלאש 90 יונתן סינדלר)

שעות ספורות לפני פרסום דוח מבקר המדינה על משבר הדיור, מבהיר היום (רביעי) שר האוצר לשעבר יאיר לפיד, שעמד בראש קבינט הדיור בממשלה, כי המשבר הוא "תוצאה ישירה של ההזנחה של נתניהו והליכוד". לפיד טען כי "שנים של סחבת, חוסר מעש, חסמים ושחיתות גרמו למחירי הדיור לעלות באופן שערורייתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"כל מה שאמרנו כל השנה האחרונה נמצא בדוח הזה, שחור על גבי לבן", אמר לפיד בפתח דבריו בכנס socialize 15 שהתקיים בתל אביב. "עכשיו זו כבר לא טענה של מפלגה אחת נגד מפלגה אחרת, זה דוח רשמי של מבקר המדינה שנותן גיבוי לכל הטענות שלנו".

לפיד הדגיש בדבריו שמפלגתו היא היחידה שהסתערה, לדבריו, על נושא הדיור מאז כניסתה לממשלה: "אנחנו היינו הראשונים שהוציאו לדרך תכנית לאומית אמיתית, מקיפה, לפתרון משבר הדיור".

ארכיון (רויטרס)

"עד שלא הקמנו את קבינט הדיור באמצע 2013, נתניהו אפילו לא ניסה להגדיל את ההיצע ולהוריד את המחירים", טען לפיד. "עד שלא הוצאנו לדרך את התוכנית הלאומית להורדת מחירי הדירות, אף אחד אפילו לא ניסה. הם פשוט לא עשו שום דבר".

אלא שיו"ר מפלגת כולנו משה כחלון מטיל את האחריות גם על שר האוצר לשעבר. "דוח מבקר המדינה שמדבר על קטסטרופת משבר הדיור הוא תעודת נכשל לאשמים - נתניהו, לפיד ובנט", אמר הבוקר כחלון. "אני באופן אישי, ואני חושב שכל אזרחי ישראל, מצפים מהם לקצת צניעות וקצת ענווה בכל הנושא הזה".