החילונים בבית שמש מאוכזבים: "מסתכלים קדימה"

יחי ההבדל הקטן: החרדים בבית שמש חגגו בגשם את ניצחונו של ראש העיר משה אבוטבול בבחירות החוזרות, בעוד החילונים שוב נותרו מאוכזבים בגלל 758 קולות. המועמד החילוני אלי כהן התקשר לברך את אבוטבול: "מסתכלים קדימה ומקווים לאחדות בעיר"

חילונים בבית שמש (חדשות 2)

בבוקר שאחרי תום מערכת הבחירות הסוערת בבית שמש, החילונים בעיר החצויה מאוכזבים. המועמד שלהם, אלי כהן, שוב הפסיד לראש העיר החרדי המכהן משה אבוטבול בפער קטן - 758 קולות בלבד. אבוטבול זכה ב-19,401 קולות לעומת 18,643 של יריבו כהן, 51% לעומת 49%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנגד, החרדים חגגו את הניצחון. עם התבהרות התמונה ביחס לתוצאות הבחירות, התכנסו אלפים מקרב הציבור החרדי בבית שמש לחגיגות שמחה ספונטניות בגשם השוטף. ראש העיר עלה על במה מאולתרת וקרא לח"כים אלי ישי ואריה דרעי להצטרף אליו ולשאת דברים.

"זה שנבחר ראש עיר חרדי לא אומר שהציבור החילוני יוזנח, אנחנו רוצים להעביר מכאן מסר של אחדות". אמר ח"כ ישי כשהוא ניצב לצד המועמד המנצח.

במהלך הלילה התקשר כהן לברך את אבוטבול. "היה מאבק לא פשוט, אבל אנחנו מסתכלים קדימה", אמר כהן לראש העירייה. "שיהיה לך בהצלחה בתפקידך, אנחנו מקווים שתהיה ממחר בבוקר אחדות בבית שמש".

"מקבלים את התוצאות"

במהלך הלילה הגיע כהן למטה שלו שהיה מלא בפעילים והודה בהפסד: "אנחנו מקבלים את התוצאות. אנחנו כל הזמן אמרנו שמי שמאמין לא מפחד ואנחנו חייבים להמשיך בדרך שלנו. בית שמש היא הבית שלנו, של כולנו ועלינו לעשות הכל על מנת לשמור עליה כזאת".

לאורך כל הערב היו בטוחים אנשיו של אלי כהן שהם עומדים לנצח בבחירות. אפילו אנשי תקשורת חרדים דיווחו על הפסד צפוי למועמד משה אבוטבול. "כבר התחלנו לבכות מרוב דיכאון ועכשיו אנחנו בוכים משמחה" אמר יעקב, אברך מבני ברק שהגיע לבית שמש כדי לתמוך במועמד החרדי. "שמענו שבמטה של אלי כהן כבר חוגגים, עכשיו הם בטח כבר פחות שמחים".

במטה של אלי כהן היו כאלה שהביעו חרטה על החגיגות מוקדם יותר הערב."זאת סנסציה במובן שפשוט לא ייאמן שהפסדנו", אמרה בצער אחת התומכות.