מגילת כבוד האדם מתגבשת: גם אתם יכולים להשתתף

איך תיראה מגילת כבוד האדם החדשה של המכון הישראלי לדמוקרטיה? 200 אזרחים מכל קצוות החברה ניסחו טיוטה שהוגשה לנשיא פרס, ועכשיו סעיפי המגילה בידיים של כולנו. הנשיא השיק אתר חדש לדיונים שבו כל אחד יכול לשנות את המגילה

חדשות 2 (חדשות 2)

נשיא המדינה שמעון פרס קיבל הבוקר (א') לידיו מידי נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה דוקטור אריק כרמון את טיוטת "מגילת כבוד אדם", שאותה ניסחו 200 אזרחים המהווים מדגם מייצג של אוכלוסיית ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, השיק הנשיא את אתר האינטרנט "מחליטים" שבו כל אזרח יכול להשתתף בניסוח המגילה. מדובר בפעם הראשונה שבה כל אזרחי ישראל יכולים להשתתף בניסוח מסמך יסוד של המדינה.

"מגילת כבוד האדם תהיה למגילה חיה, שתתורגם לעשייה ותוטמע במערכת החינוך, בארגונים, במוסדות ובחיי היומיום של האזרחים", נמסר מהמכון הישראלי לדמוקרטיה. באתר יכולים האזרחים לדון על כל סעיף במגילה בנפרד. כל גולש יכול להשפיע על נוסח המגילה: לנסח חלופה, לתמוך באחת ההצעות, להביע דעה או להוסיף היגדים נוספים.

בזירה מקוונת נוספת באתר, זירת הדיון המרכזי, יועלו בכל שבוע דילמה או ענין אקטואלי שבמרכזם כבוד האדם ויתנהל דיון אודותיהם. המשתתפים מוזמנים להעלות בעצמם נושאים לדיון וכן לשתף בסיפורים אישיים מצולמים המתעדים אירוע בו חוו פגיעה בכבוד האדם שלהם בחיי היומיום. בעוד כארבעה חודשים יסתיים שלב הדיונים במגילה. סמוך לראש השנה יוגש המסמך ליושב ראש הכנסת ולנשיא המדינה בטקס חגיגי.