ביום חמישי: עימות בחירות 2015 בחדשות 2

רגע לפני שאזרחי ישראל הולכים לקלפי, יתייצבו בעוד יומיים שמונה מראשי המפלגות באולפן חדשת 2 לעימות בחירות ראשון מזה שנים. לפיד, ליברמן, בנט, גלאון, עודה, כחלון, דרעי וישי בפנים. נתניהו והרצוג ייעדרו

אלו המועמדים שיתייצבו

בדרך לבחירות עוצרים בעימות באולפן חדשות 2: ביום חמישי הקרוב ייערך עימות בין שמונה ראשי מפלגות, כשבועיים וחצי לפני הבחירות לכנסת. לעימות יתייצבו איימן עודה, נפתלי בנט, יאיר לפיד, משה כחלון, זהבה גלאון, אריה דרעי, אביגדור ליברמן ואלי ישי - בעוד נתניהו, הרצוג וליצמן ייעדרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני שבועיים בדיוק פנינו לראשי כל 11 המפלגות שעוברות בסקרים את אחוז החסימה. בפנייה נכתב כי "רגע לפני שאזרחי ישראל הולכים לקלפיות לקבוע את עתידה של המדינה, אנו סבורים שכנהוג בדמוקרטיות הגדולות בעולם, יש לקיים שיח אמיתי ומעמיק בפני הציבור ששיאו הוא עימות פומבי בו יידונו הנושאים המרכזיים המעסיקים את אזרחי ישראל".

"אנו בחדשות ערוץ 2 מתכוונים לקיים את העימות, גם אם לא כל ראשי המפלגות ייענו לקריאה - למרות שכך אנו מקווים", נכתב בהזמנה לעימות שנשלחה בהודעת SMS ובאמצעות טוויטר לראשי המפלגות.

נוסח הפנייה למתמודדים

לפני שבועיים הרצוג דווקא הסכים לעימות

ביום הפרסום הרצוג התנה את השתתפותו בכך שאם נתניהו לא יגיע, יש להשאיר לו כיסא ריק כנהוג במדינות אחרות, ויעקב ליצמן מיהדות התורה סירב לעימות. פחות מיממה לאחר מכן, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא "שוקל בחיוב" עימות, אך רק מול ראשי המחנה הציוני - יצחק (בוז'י) הרצוג וציפי לבני.

נתניהו הציב שלושה תנאים להשתתפות בעימות: התנאי הראשון הוא כי העימות יתקיים מול לבני והרצוג בלבד וללא השתתפות יתר ראשי המפלגות. התנאי השני הוא כי הרצוג ולבני יקבלו יחד זמן דיבור שווה לו. התנאי השלישי הוא כי העימות ייערך רק לאחר נאומו בקונגרס, כלומר פחות משבועיים לפני הבחירות.