סקר חדשות 2: נתניהו והרצוג נחלשים, בנט ולפיד מתחזקים

21 ימים לבחירות וסקר חדשות 2 מעלה כי הפער בין המפלגות נותר זעום: 24 מנדטים למחנה הציוני, הליכוד עם 22. הבית היהודי ויש עתיד מתחזקות ל-12 כל אחת. וגם: הרצוג מצמצם משמעותית את הפער בשאלת ההתאמה לתפקיד ראש הממשלה

סקר בחירות: נתניהו והרצוג נחלשים (רויטרס, AP)

שלושה שבועות בלבד נותרו עד הבחירות לכנסת ה-20 והמאבק בין המפלגות המובילות מוסיף להיות צמוד. מסקר שערך עבור חדשות 2 מכון "מדגם" של ד"ר מינה צמח וד"ר מנו גבע עולה כי המחנה הציוני היא המפלגה הגדולה ביותר עם 24 מנדטים, לעומת הליכוד עם 22 מנדטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עבור המחנה הציוני מדובר בירידה של מנדט אחד מהסקר שנערך בשבוע שעבר, לעומת ירידה של שני מנדטים לליכוד. יש עתיד והבית היהודי מתחזקות כל אחת במנדט ועולות ל-12 מנדטים. הרשימה הערבית המשותפת נותרת יציבה עם 12 מנדטים.

(חדשות 2)

מפלגת כולנו בראשות כחלון שומרת על כוחה עם 7 מנדטים, ש"ס מתחזקת במנדט ומקבלת 7, יהדות התורה שומרת על כוחה עם 7 מנדטים, ישראל ביתנו נחלשת במנדט אחד ויורדת ל-6, מרצ עם 6 מנדטים ויחד של אלי ישי עם 5 מנדטים.

(חדשות 2)

השאלה השנייה נגעה להתאמה לתפקיד ראש הממשלה, ושם נרשם צמצום משמעותי בפער בין הרצוג לנתניהו. 44% מהנשאלים אמרו כי נתניהו הוא המתאים ביותר לתפקיד - ירידה של 7% מהשבוע שעבר. 32% ענו שהרצוג המתאים ביותר - עלייה של 4% מהשבוע שעבר.

(חדשות 2)

בסך הכל הצטמצם הפער בין נתניהו להרצוג מ-23% בשבוע שעבר ל-12% בלבד. 24% מהנשאלים ענו שאינם יודעים או שאף אחד מהשניים.

(חדשות 2)

יממה לפני פרסום דוח מבקר המדינה על משבר הדיור נשאלו הנסקרים מי לדעתם אחראי למשבר. 37% מהנשאלים אמרו כי ראש הממשלה נתניהו הוא האחראי למשבר הדיור, 17% האשימו את שר האוצר לשעבר לפיד, 8% סברו כי ראש הממשלה לשעבר אולמרט הוא האחראי ו-2% נקבו בשמו של שר הבינוי והשיכון אורי אריאל.