שרה נתניהו נגד המגזין "את": הפרו הסיכום עמי

רעיית ראש הממשלה, שהצטלמה לכתבת השער של המגזין "את", שלחה לעורכי העיתון מכתב זועם באמצעות עורך דינה - בו היא טוענת להפרת הסיכומים עמה: "הגברת נתניהו הסכימה שיפרסמו את התמונות בצמוד לשאלון עליו ענתה, ורק אחרי הבחירות", טען עו"ד שמרון. "הגברת נתניהו הפרה את ההסכמות", טענו במגזין

תמונתה של נתניהו מתוך המגזין "את" סנדרה רינגלר

השבוע פורסמו ברשת תמונותיה של אשת ראש הממשלה על גבי שער המגזין "את" שצפוי לצאת לאור בחודש הבא, אלא שהיום מתברר שהגברת נתניהו ניסתה למנוע את הפרסום: במכתב ששלחה באמצעות עו"ד דוד שמרון, נכתב כי היא הסכימה לפרסם את תמונותיה במגזין לצד שאלון קצר - לו הסכימה להשיב רק אחרי הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הגברת נתניהו הבהירה שהשתתפותה מותנית בכך שהכתבה, לרבות כל הפניה אליה, תאושר על ידה טרם הפרסום", נכתב במכתב שנשלח מטעם עורך הדין שומרון לעורכת המגזין.

"בהתאם להסכמות שהוגשו, צולמה נתניהו לכתבה, והבהירה במענה לשאלון שנשלח אליה כי תשיב על השאלות לאחר מועד הבחירות. בכך היא הבהירה כי פרסום הכתבה טרם מועד הבחירות ללא תשובותיה לשאלון, אינו מאושר על ידה ומנוגד להסכמות בין הצדדים", נכתב בנוסף במכתב.

עו"ד שמרון, שדרש להפסיק את הדפסת העיתון, טען כי במגזין החלו בהכנת הכתבה לדפוס בטרם מועד הבחירות וללא קבלת אישורה או תשובותיה של אשת ראש הממשלה לשאלות: "זה נעשה בחוסר תום לב ותוך הפרה בוטה של ההסכמות בין הצדדים, מה שעשוי לגרום לגברת נתניהו נזקים כבדים".

עקב הרעש התקשורתי סביבה: "נתניהו ביקשה לצנזר את הפרסום"

עו"ד ליאור אפשטיין, המייצג את המגזין "את" מסר בתגובה לטענות כי "הגברת נתניהו ומר ניר חפץ, יועץ התקשורת של ראש הממשלה נתניהו, הם אלה שהפרו את ההסכמות המוקדמות שהושגו בינם לבין עורכת המגזין".

לדבריו, נתניהו אישרה באופן חד משמעי ובאמצעות ניר חפץ את המתווה שהוסכם להפקה ופרסומה של כתבה מצולמת בגיליון מרס 2015. עם זאת, נראה כי לאחר שהבחינה ברעש התקשורתי סביב פרשת הבקבוקים והסרטון עם מושיק גלאמין, ביקשה נתניהו לדחות את פרסום הכתבה לאחר הבחירות - וסירבה לענות על השאלון שנשלח אליה.

לא חזתה את הרעש. נתניהו עם גלאמין (חדשות 2)


"משרד ראש הממשלה ודובריו לא קיבלו לידיהם את השליטה במגזין, ועיתוני הפרסום ואופיו לא הוכפפו לשיקוליהם", טוען עו"ד אפשטיין. "שרה נתניהו הייתה אמורה להצטלם בתוך ביתה על פי ההסכמות, אולם בסופו של דבר נערך הצילום בסט שנבנה בחצר הבית".