השר לפיד עצר מינוי פוליטי, יועצותיו לא הוכנסו לכנסת

שר האוצר יאיר לפיד הכריז לאחרונה לעצור את כל המינויים הפוליטיים בהם גם את זה של חברת מרכז ליכוד. בשל כך שללה לשכת יו"ר הכנסת את אישורי הכניסה של עוזריו למשכן. "מדובר בצעד שנובע מריבוי בעלי היתרים", טענו בלשכת היו"ר

פרסום ראשון: לשכת יו"ר הכנסת שללה את אישורי הכניסה למשכן של ארבע מעוזרותיו של שר האוצר יאיר לפיד לכאורה בגלל שעצר מינוי פוליטי של חברת מרכז מקורבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחרונה הכריז שר האוצר לפיד על רפורמה שבמסגרתה כל אזרח יוכל להגיש מועמדות לתפקיד דירקטור בחברות ציבוריות. כדי לאפשר מינויים כאלה, הוא הורה לעצור את כל המינויים הפוליטיים, ובהם גם את זה של יוליה דימנט, חברת מרכז ליכוד, לתפקיד דירקטורית בחברת נת"ע.

לשכת יו"ר הכנסת הפעילה בימים האחרונים לחצים כבדים על לפיד לאשר את המינוי, ומשנתקלה בסירוב הבהירו בכירים שם כי לצעד יהיו השלכות מיידיות. בין מעבירי המסרים היה גם ראש המטה של יושב הראש.

היום הופתעו מספר מעוזרות השר, לרבות הדוברת, מנהלת הלשכה ושתי עוזרות נוספות, כי אישור הכניסה הקבוע שלהן נשלל, ונלקח על ידי אנשי המשמר. בתמונות שהגיעו לידי חדשות 2, נראים אנשי המשמר כשהם לא מאפשרים להן להיכנס לתוך הכנסת - מקום שעד לאחרונה היה חלק בלתי נפרד מעבודתן.

לשכת היו"ר טענה בתחילה בתגובה כי מדובר בצעד שנובע מריבוי בעלי ההיתרים בלשכת השר, אולם לא הצליחה להסביר מדוע גם נשלל האישור של הדוברת של לפיד, שאישור הכניסה שלה הונפק על ידי מפלגת יש עתיד ולא על ידי המשרד. עד עתה גם לא נמסר מה מעורבותו של היו"ר עצמו, יולי אדלשטיין, וכן - מהם הצעדים שהם מאיימים לנקוט נגד מפלגתו של יאיר לפיד - יש עתיד.