אהרונוביץ': כהונת דנינו לא תוארך

רב ניצב יוחנן דנינו יסיים את תפקידו ב-1 במאי – כמתוכנן. כך עולה ממכתב ששיגר השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ליועמ"ש ויינשטיין לפני כחודשיים, שבו הסביר כי אין בכוונתו להאריך את כהונתם של דנינו ושל נציב שירות בתי הסוהר, רב גונדר אהרון פרנקו משום שהדבר לא ייעשה משיקולים מקצועיים

"הארכת כהונתו - לא נכונה משיקולים מקצועי (פלאש 90)

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' החליט שלא להאריך את כהונתם של מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, ושל נציב שירות בתי הסוהר, רב גונדר אהרון פרנקו. כך עולה ממכתב ששיגר השר אל היועץ המשפטי לממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב ששיגר אל היועץ יהודה ויינשטיין לפני כחודשיים, נימק השר אהרונוביץ' את החלטתו שלא להאריך את כהונתם של המפכ"ל ושל נציב שב"ס, הצפויה להסתיים ב-1 במאי. "אינני מתכוון להאריך את כהונתם של המפכ"ל ונציב שירות בתי הסוהר הנוכחיים, שכן הדבר אינו נכון משיקולים מקצועיים טהורים", כתב אהרונוביץ'.

הנימוקים הללו נכללו בתגובה שסיפקה המדינה לעתירה שהגישה התנועה למשילות ולדמוקרטיה נגד החלטתו של ויינשטיין שלא לאפשר מינויים בתקופת בחירות. בהמשך מכתבו, ביקש אהרונוביץ' מהיועץ המשפטי הנחיות כיצד לפעול כך שסגניהם של בעלי התפקידים ישמשו כממלאי מקום.

באם בקשתו תאושר, ייתכן ועם סיום תפקידם של אלה ב-1 במאי, ישמש ניצב בנצי סאו כממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ואילו אלי גביזון ישמש כממלא מקום נציב שירות בתי הסוהר.