לפיד מגיב לאיומים על חייו: "לא מפחד"

אחרי שהתריע העיתונאי החרדי המוכר דב הלברטל מפני הקצנה של המחאה באמרו כי "לפיד יירצח על ידי חרדי", הגיב לפיד לאיומים וטען כי הוא אינו חושש. "לא מעט אנשים נבהלו היום מהפרסום", כתב לפיד בעמוד ההפייסבוק שלו. "אני לא אחד מהם"

לא חושש. לפיד (חן גלילי)

על רקע האיומים לכאורה על חייו, הגיב הערב (ד') שר האוצר יאיר לפיד לפרסום ואמר כי הוא אינו חושש. "לא מעט אנשים נבהלו היום מהפרסום על כך שיש חרדים שמאיימים לרצוח אותי", כתב לפיד בעמוד הפייסבוק שלו. "אני לא אחד מהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי לפיד, האיומים מצד הציבור החרדי לא ישנו את דרכיו ובכוונתו להמשיך לפעול למען השוויון בנטל. "מי שמאמין לא מפחד, ואני מאמין בכל לבי שהשוויון בנטל הוא הדבר הנכון, בזמן הנכון", כתב לפיד. "אחרי שתעבור הסערה, כולם - כולל החרדים - יבינו שזה יביא לתיקון גדול בתוכנו".

לפיד הוסיף כי הוא אינו סבור שההקצנה בחברה החרדית תוביל לאלימות. "אני יודע שהחרדים הם לא כאלה", הדגיש לפיד. "יש כמובן חרדים אלימים, אבל הם לא אומרים דבר על החברה החרדית ועל ערכיה, בדיוק כמו שיש חילונים אלימים ולא הייתי רוצה שמישהו יסיק מזה משהו עלי או על החברה החילונית".

"להושיט יד לחרדים ולחבק אותם"

"יש לי ויכוח עמוק עם החרדים על שאלת השירות הצבאי והיציאה לעבודה (שעומד להיפתר בקרוב)", ציין לפיד. "אבל זהו ויכוח בין אחים ואוהבים. רוב מוחלט של הציבור החרדי אינו אלים, אינו רוצה בשבר ואינו מעוניין בקרע בתוכנו. דווקא היום, דווקא כשסוערות הרוחות, עלינו להושיט להם יד ולחבק אותם".

במהלך התוכנית "לא סותם ת'פה" ברדיו גלי ישראל, חשף הבוקר העיתונאי ועורך הדין החרדי המוכר דב הלברטל כי הלך הרוח בעדה החרדית הלך והקצין. "היה אצלי בשבת אורח, אברך חשוב, והוא אמר לי דבר מדהים שאני חושב שיש בו הרבה מן האמת", סיפר לעמיתו בתכנית, העיתונאי אראל סג"ל. "הוא אמר לי 'תשמע, הולך להיות פה רצח רבין חדש, לפיד יירצח על ידי חרדי'".

למצולמים אין קשר לכתוב (רויטרס)

סג"ל הגיב בפליאה לדברים והתלוצץ כי עו"ד הלברטל עשוי לסיים את השידור ברכב של השב"כ. "לא יודע שב"כ, לא שב"כ, אני אומר את מה שאמרו", הדגיש וחזר על דבריו. "אומר לי מישהו שאני באמת מחשיב אותו גם, שאנחנו לא רחוקים מזה. רצח לפיד יהיה רצח רבין הבא בתור".