המפכ"ל: לבחון תגבור האבטחה סביב לפיד

על הרקע ההסלמה במחאת החרדים נגד חוק הגיוס והקריאות נגד שר האוצר לפיד, הורה רנ"צ דנינו לראש אגף החקירות לפתוח בחקירה בנוגע לפרסומים וההתבטאויות במגזר החרדי ולבדוק את האבטחה סביב לפיד. "הפרסומים מבטאים הסלמה", אמר המפכ"ל. "לחקור האם זו עבירה פלילית"

לבחון האבטחה סביב לפיד. ארכיון (חן גלילי, ShiloPro)

על רקע ההקצנה בהתבטאויות החרדים והקריאות נגד מובילי המאבק לשוויון בנטל  ובראשם שר האוצר יאיר לפיד הנחה היום (ד') מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו את ראש אגף החקירות מני יצחק לפתוח בחקירה ולבחון אפשרות לתגבר את האבטחה סביב לפיד .

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בהמשך לפרסומים בכלי התקשורת השונים המבטאים הסלמה לכאורה במגזר החרדי על רקע חוק השוויון בנטל, מפכ"ל המשטרה ציין כי הוא רואה זאת בחומרה רבה ולאור זאת הנחה את ראש אח"מ ניצב מני יצחקי לפתוח לאלתר בחקירה האם הפרסומים או ההתבטאויות עולים לכדי ביצוע עבירה פלילית", נכתב בהודעת המשטרה. החקירה הוטלה על יחידת להב 443.

הבוקר פרסמנו כי במהלך התוכנית "לא סותם ת'פה" ברדיו גלי ישראל השבוע, חשף העיתונאי ועורך הדין החרדי המוכר דב הלברטל כי הלך הרוח בעדה החרדית הלך והקצין. "היה אצלי בשבת אורח, אברך חשוב, והוא אמר לי דבר מדהים שאני חושב שיש בו הרבה מן האמת", סיפר לעמיתו בתכנית, העיתונאי אראל סג"ל. "הוא אמר לי 'תשמע, הולך להיות פה רצח רבין חדש, לפיד יירצח על ידי חרדי'".

סג"ל הגיב בפליאה לדברים והתלוצץ כי עו"ד הלברטל עשוי לסיים את השידור ברכב של השב"כ. "לא יודע שב"כ, לא שב"כ, אני אומר את מה שאמרו", הדגיש וחזר על דבריו. "אומר לי מישהו שאני באמת מחשיב אותו גם, שאנחנו לא רחוקים מזה. רצח לפיד יהיה רצח רבין הבא בתור".

"לפיד מסומן בחברה החרדית"

בשיחה עם חדשות 2 Online הבהיר העיתונאי החרדי, המשמש גם כמרצה למשפט עברי, כי חש מחויבות להתריע מפני הקולות הגוברים ונעשים אלימים יותר בתקופה האחרונה. "מאז תקופת רבין לא היה כאן מצב של סיכול ממוקדם אידיאולוגי כמו שקורה עם לפיד, הוא מסומן בחברה החרדית", אומר הלברטל.

ביום שני האחרון בכנס היסטורי שנערך בבני ברק, החליטה ההנהגה המרכזית של שלושת הזרמים בציבור החרדי - הליטאי, החסידי והספרדי  על קיום הפגנת ענק. במוקד הכינוס עמד ראש הממשלה נתניהו. חברי כנסת חרדים מיהדות התורה ומש"ס תקפו אותו על שתיקתו בנושא חוק הגיוס, ועל הסכמתו להיכנע לדרישות יש עתיד ולהכיל סנקציות פליליות במקרה של אי-עמידה ביעדי הגיוס.

הרב שטיינמן, מנהיגו הבולט של הציבור החרדי-ליטאי, אמר במהלך הכינוס: "יש שלוש עבירות חמורות, אבל עוון חילול השם היא דבר הרבה יותר חמור מזה. מה שעושים כעת נגד בחורי הישיבות זה חילול השם. לא יעלה על הדעת חס וחלילה להפריע ללימוד תורה, זה החיים שלנו.  הקב"ה יעזור, שכל אלה שרוצים להפריע לזה לא יצליחו".