מסתמן: ליברמן לא ירוץ עם נתניהו

לנוכח העמדות היוניות שהשמיע לאחרונה שר החוץ ליברמן והמחלוקות הפנימיות בליכוד, הועלתה האפשרות ל"מפץ" פוליטי נוסף - הקמת מפלגה משותפת לנתניהו ולליברמן. שר החוץ הצהיר היום כי אין סיכוי למפץ, והעריך שהשותפות עם הליכוד תסתיים לפני הבחירות הבאות, בהן ככל הנראה יתמודדו המפלגות בנפרד

לא יתאחד עם הליכוד (יוסי זילברמן, חדשות 2)

הליכוד ביתנו - הסוף? שר החוץ אביגדור ליברמן שלל היום (ב') את האפשרות ל"מפץ" פוליטי חדש, בו יקים מפלגה יחד עם ראש הממשלה נתניהו. בשיחה היום במזנון הכנסת הבהיר ליברמן שאין שום סיכוי למפץ או להקמת מפלגה משותפת, והעריך כי הסיכוי הסביר הוא שהליכוד וישראל ביתנו יתמודדו בנפרד בבחירות הבאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתקופה האחרונה נשמעו מספר השערות בנוגע למפץ, בעקבות התבטאויותיו המדיניות האחרונות של ליברמן וההתפתחויות בליכוד. אך היום שר החוץ צינן את ההתלהבות. אחת השמועות עסקה באפשרות של חבירה לציפי לבני, אך ליברמן אמר בתגובה כי אין לו שום תפיסת עולם משותפת עם לבני ולכן בוודאי שלא ירוץ יחד איתה.

ליברמן הצהיר כי אינו רואה סיכוי שנתניהו יחבור לבדו לישראל ביתנו, או ששר החוץ יחבור לבדו לליכוד. הליכוד למעשה נתן "גט כריתות" לליברמן, לאחר שלא אושר האיחוד בין המפלגות, ולכן שר החוץ  מעריך שככל הנראה ישראל ביתנו תרוץ לבד והליכוד תרוץ לבד, והשותפות בין הרשימות תסתיים.

בנושא אחר, ליברמן דחה את הדיווחים האפשריים על הקפאה, וטען כי לא תהיה שום הקפאה - לא הקפאה חלקית מחוץ לגושי ההתנחלויות ולא הקפאה מלאה.