כחלון: לפיד אשם במשבר הדיור

יו"ר כולנו לא מחכה לפרסום דוח המבקר על הדיור. "נתניהו טעה כשנתן לפוליטיקאי חסר ניסיון את הטיפול במשבר לאומי", אמר. "הוא סיפק אפס פתרונות ורק כותרות בעיתון". לפיד: "אין לנו 5 שנים לתכנית של כחלון"

ראש בראש: כחלון ולפיד, ארכיון (פלאש 90)

22 יום לבחירות והקרב על מצביעי המרכז מתחמם: אחרי שיאיר לפיד זלזל בתכנית שהציג כחלון להורדת מחירי הדיור: "אין לנו חמש שנים עד שהיא תתממש", יו"ר כולנו לא נשאר חייב ואומר כי שר האוצר לשעבר הוא האחראי העיקרי לעליית מחירי הנדל"ן בשנתיים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לפיד קיבל הכל - גם 19 מנדטים, גם את משרד האוצר וגם את ראשות קבינט הדיור. זה היה בידיים שלו", כתב כחלון בדף הפייסבוק שלו. "נתניהו טעה כשנתן לפוליטיקאי חסר ניסיון את הטיפול במשבר לאומי. זה היה הימור מסוכן שכולנו משלמים עליו".

יו"ר כולנו המשיך לתקוף והאשים: "לפיד קיבל את ההובלה ולא סיפק את הסחורה. מחירי הדיור עלו בתקופתו ב-17%, שהם קנס של 160 אלף שקל לכל זוג צעיר. לפיד סיפק אפס פתרונות ורק כותרות בעיתון. מדובר בפספוס בקנה מידה היסטורי. ללפיד אסור לחזור לאוצר. אי אפשר לתת הזדמנות שנייה ולהמר פעם נוספת על תכניות פיקטיביות".

מחירי הדיור עלו ב-5% בשנה החולפת (רויטרס)

לפיד: אין את הזמן ליישם את תכניתו של כחלון

כחלון התייחס גם לדוח עלמחדלי הדיור שיפרסם השבוע מבקר המדינה ואמר: "אני קורא לקבל את המלצות דוח המבקר וליישמן. אנחנו היחידים שמטפלים בכשל המבני ודורשים לרכז את כל הסמכויות במקום אחד במשרד האוצר כדי לייצר פעם אחת ולתמיד פתרון דרמטי בהיקף ההיצע של הדירות בשוק".

כמה שעות קודם לכן נאם לפיד בכנס הנדל"ן של גלובס ועקץ את תכנית הדיור של כולנו - שכוללת את פירוק רשות מקרקעי ישראל. "אין לנו את החמש שנים שזה ייקח עד שזה יקרה עם כל הבג"צים", אמר יו"ר יש עתיד. "המשבר הוא כאן ועכשיו".

את האצבע המאשימה הפנה לפיד, כרגיל, לעבר נתניהו: "עמדתי בראש קבינט הדיור שנה וחצי שבהן בעיקר עבדתי בעיקר להגדלת ההיצע. ראש הממשלה עצר את כל התהליכים האלה בגלל שהוא רצה להיכנס לבחירות. מדינה שלמה ושוק שלם עמד ועצר וחיכה לתוכנית אבל ראש הממשלה עצר את הכל כי זה לא היה לו נוח פוליטית".

"מחירי הדיור בישראל עלו באופן שהוא לא פחות משערורייתי", הוסיף לפיד. "המחירים הם בידי המדינה כי המדינה לקחה את משאב הקרקע והעלתה את מחירו שנה אחר שנה. זו שערורייה לאומית. בחיים לא הייתי מפרק ממשלה על מע"מ 0% אבל היה אינטרס לליכוד ולעבודה לעשות מזה דבר גדול כדי לצייר אותנו כעקשנים ללא סיבה".