ח"כ מאיר שטרית הודיע: ארוץ לנשיאות

הקרב על הנשיאות צובר תאוצה, כשעוד ועוד מתמודדים מצטרפים למרוץ: ח"כ מאיר שטרית מהתנועה הודיע היום על כוונתו להתמודד, והוא זוכה לחתימותיהם של ששת חברי סיעתו. "מאיר הוא איש ראוי ומתאים", אמרה יו"ר מפלגתו, השרה לבני

הקרב על הנשיאות צובר תאוצה: ח"כ מאיר שטרית (התנועה) הודיע היום (ב') במהלך ישיבת סיעתו על כוונתו להתמודד לנשיאות המדינה. ששת חבריו לסיעה הודיעו כי יעניקו לו את חתימותיהם, וכעת נדרש שטרית לאתר ארבעה ח"כים נוספים שיביעו בו את תמיכתם על מנת לצאת לדרך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שטרית, שישב בישיבת הסיעה בראש השולחן לצידה של יו"ר מפלגתו, השרה ציפי לבני, קיבל את תמיכתה המלאה לצאת למרוץ שמסתמן כצפוף במיוחד. "התמיכה שלי בו היא ברורה", אמרה לבני, "מוסד הנשיאות זקוק לאדם שראוי לתפקיד, מאיר עונה על הקריטריון הזה".

לדברי לבני, שטרית הוא המועמד האידאלי לרשת את שמעון פרס בתפקיד, לאחר שיסיים את דרכו בבית הנשיא בחודש יולי הקרוב. "מאיר הוא מישהו שיכול לייצג את מדינת ישראל ולהיות הפנים שלה בעולם", אמרה.

שטרית מצטרף לשורה ארוכה של פוליטיקאים, אנשי ציבור ואנשי רוח שלוטשים את עיניהם לעבר התפקיד. ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר ממפלגת העבודה היה האחרון להודיע על כוונתו להתמודד, כשעוד קודם לכן קדמו לו השופטת בדימוס דליה דורנר, זוכה פרס נובל הפרופ' דן שכטמן וח"כ רובי ריבלין, וזו רק רשימה חלקית.

על פי מפת החתימות המסתמנת, ח"כ בן אליעזר זוכה ל-14 ח"כים המביעים את תמיכתם בו, ח"כ ריבלין אחריו בפער ניכר עם 7 חתימות, שטרית זוכה לחתימותיהם של ששת חברי סיעתו, פרופ' שכטמן עם 3 תומכים, כשחברת הכנסת לשעבר דליה איציק והשופטת בדימוס דורנר משיגות מספר זהה. השר סילבן שלום טרם החל לאסוף את החתימות הנדרשות.