נתניהו לברקת לאחר הפיגוע: "מנעת אסון גדול"

במסיבת עיתונאים משותפת שיבח רה"מ את ראש עיריית ירושלים שהסתער יחד עם מאבטחיו על המחבל שביצע את פיגוע הדקירה אמש בבירה. "זו דוגמה ומופת למה שאזרחים צריכים לעשות", אמר נתניהו

נתניהו וברקת, ארכיון (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש עיריית ירושלים ניר ברקת קיימו הבוקר (שני) מסיבת עיתונאים שבה התייחסו לפיגוע הדקירה שהתרחש אמש בעיר, שבמהלכו נפצע באורח בינוני אברך והמחבל נעצר בזכות התערבותם של ברקת ומאבטחיו שעברו במקרה במקום. "אני מבקש לשבח אותך", אמר נתניהו לברקת, "על אומץ הלב המרשים שגילית יחד עם המאבטח שלך כשהסתערת על המחבל ובוודאות מנעת אסון גדול יותר".

רוצים לקבל עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו ציין כי לא מדובר בפעם הראשונה שבה ראש העיר מפגין אומץ לב, כשגם בעבר סייע לפנות פצועים בפיגוע בלב בירה. "אני יודע שגם לפני 11 שנים, בדיוק אתמול, פינית פצועים בפיגוע בקו 14 בירושלים. הצלת את אחת הנוסעות בטיפול רפואי אישי. אני חושב שזו דוגמה ומופת למה שאזרחים צריכים לעשות", אמר ראש הממשלה לעמיתו, הידוע כתומך הליכוד.

אמש, שעות לאחר פיגוע הדקירה, בחרו בליכוד לתקוף דווקא את השרה ציפי לבני, מראשי המחנה הציוני, כשטענו כי היא תחליש את חוסנה של הבירה. גם היום בחר ראש הממשלה להתייחס לשרה לשעבר, כחלק ממתקפה מתוזמנת של קמפיין הבחירות של מפלגתו: "ציפי לבני אמרה לאחרונה שהיא תנהל משא ומתן על ירושלים וקודם גינתה את הבנייה שעשינו בשכונות בירושלים ואמרה כי מדובר בצעד לא אחראי. אני חושב שזה אומר הכל".

ברקת, שהיה לגיבור היום בעיר, הודה לראש הממשלה על דברי השבח שלו והביע תקווה שהממשלה תצליח במאבקה נגד האלימות בבירה. "אין ספק, הטרור הוא לא בעיה של ירושלים, הוא בעיה עולמית, יש לנקוט מול הטרור ביד קשה שכן הוא מכה בפריז, בניו יורק, בת"א, בירושלים ובכל מקום אחר. לשמחתי הרבה, לאחרונה יש מגמת ירידה משמעותית בהיקפי הפרות הסדר בירושלים", הצהיר ראש העיר.

עוד הוסיף ברקת כי "בירושלים יש לא מעט נושאי נשק וקצינים ולוחמים, הפעם זה היה אנחנו, בפעמים אחרות זה היה אחרים, מי יודע אם חלילה נצטרך בעתיד - תחושת הביטחון של תושבי העיר שנושאי הנשק והאנשים המתורגלים יודעים להגיע ולסיים את האירוע ולהרוג את המחבלים, היא דבר נכון שמשתלב היטב במערכה הרחבה שאנחנו מובילים יחד".