ליברמן: "אירן? אנחנו לא מטפלים בחמאס"

יו"ר ישראל ביתנו תוקף חזיתית את נתניהו שמתלונן על היחס לאירן בעולם ומזניח את האיום מעזה. "אי אפשר להטיף מוסר לכל העולם כשאנחנו לא יודעים לפתור את הבעיה שנמצאת שתי אצבעות משדרות", אמר. מה הוא מציע לעשות?

יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן, הגיע הבוקר (שני) לתצפית בשדרות סמוך לגבול עם עזה, ותקף במרומז את מדיניות ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אי אפשר לדבר על אירן כשאנחנו לא יודעים לפתור את בעיית החמאס' שתי אצבעות משדרות", אמר ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אי אפשר להטיף מוסר לכל העולם איך להילחם בטרור אם אנחנו לא מסוגלים למגר את הטרור מתחת לאף", הוסיף ליברמן. "העמדה שלנו היא עונש מוות למחבלים, ושהמבצע הבא בעזה יהיה המבצע האחרון שיסתיים במיטוט שלטון חמאס".

"מזה צריך להתחיל", אמר ליברמן. "מה קורה יום למחרת? צריך לחשוב מי לוקח את השליטה לאחר מיטוט חמאס, אבל מזה חייבים להתחיל את המבצע הבא. יש פתרונות, יש הצעות, לא נדון עליהן בתקשורת".

השראה מירדן

ליברמן תקף את הפתיחות בהנהגה הישראלית בכל מה שקשור לשחרור מחבלים. "כל מחבל שיוצא לפעולה נגד אזרחי ישראל יודע בוודאות שבסופו של דבר הוא ישוחרר בעסקת שבויים", הוא טען. בינתיים הוא לומד בכלא ומשפחתו מקבלת כסף, ולכן הוא לא לוקח כל סיכון מבחינתו".

יו"ר ישראל ביתנו נושא עיניו בנושא הזה לשכנה ממזרח. "הדרך לעשות סוף לתופעה זה לעשות את מה שעשה עבדאללה מלך ירדן כשטייס ירדני נשרף על ידי דאע"ש", אמר, כשהוא מתייחס לתקיפות של צבא ירדן נגד ארגון הטרור.

"ברור שהסיבוב הרביעי עם חמאס הוא רק עניין של זמן", הדגיש יו"ר ישראל ביתנו. "אנחנו מספקים להם חשמל והם מנצלים את החשמל כדי לשקם את המנהרות ההתקפיות ולייצר עוד טילים. כל שבוע יש ניסוי טילים לעבר הים של חמאס. חייבים לתת פקודה לצה"ל למוטט את שלטון חמאס. בלי זה אי אפשר לנהל פה שגרת חיים".