שלוש טעויות של הליכוד ב-30 שניות

בסרטון בחירות חדש של המפלגה, שנמשך 30 שניות בלבד, מופיעות לא פחות משלוש טעויות: אחת עובדתית ושתי טעויות נוספות תחביריות. מדוע הליכוד מתגאה בביטול אגרת רשות השידור למרות העובדה שאנחנו עדיין משלמים אותה? צפו בסרטון

הליכוד העלה אמש (ראשון) סרטון חדש לרשתות החברתיות ובו מתוארים ב-30 שניות ההישגים הכלכליים של המפלגה, לשיטתם. אלא שב-30 השניות הללו הספיקו יוצרי הסרטון לטעות שלוש פעמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טעות אחת היא עובדתית: בליכוד טענו כי הם ביטלו את אגרת רשות השידור, אלא שכידוע לכולנו, האזרחים ממשיכים לשלם את האגרה השנויה במחלוקת גם בימים אלו. אמנם השר גלעד ארדן הבטיח ב-6 במרס 2014 כי "בתוך שנה תבוטל אגרת רשות השידור", אולם נכון להיום - 23 בפברואר 2015 האגרה לא בוטלה.

אבטלה מהנמוכים בעולם? (מתוך סרטון המפלגה)

שתי הטעויות האחרות בסרטון נוגעות לתחביר הלשוני. אחת הכתוביות בסרטון מכריזה כי "שיעורי האבטלה מהנמוכות בעולם המערבי", אלא שבעברית יש לומר "שיעור האבטלה" ולא "שיעורי האבטלה" - וכמובן "מהנמוכים בעולם המערבי" ולא "מהנמוכות בעולם המערבי".

בליכוד אמרו בתגובה כי המפלגה ביטלה את אגרת הטלוויזיה. "במסגרת הרפורמה שאושרה בשידור הציבורי אושר גם ביטול האגרה", הסבירו.