השר כץ נגד שרת המשפטים: "זו לבני או חמינאי?"

המגעים המדיניים גורמים לפיצול נוסף בקואליציה: לאחר שלבני הדגישה כי התבצרות בעמדות נגד המשא ומתן תוביל לאיבוד הציוניות, השר כץ טען כי לפי לבני "אבו מאזן, הנייה ורג׳וב הפכו לתקוות הציונות". שר התחבורה טען כי "כולנו רוצים שלום, אבל לא בכל מחיר"

עימות חזיתי נוסף בקואליציה. לבני וכ"ץ (AP, רויטרס)

"בית הקלפים" בתוך הקואליציה: שר התחבורה ישראל כץ (הליכוד-ביתנו) יצא במתקפה חריפה נגד שרת המשפטים ציפי לבני ועמדותיה המדיניות. "כולנו רוצים שלום, אבל לא בכל מחיר", כתב כץ בעמוד הפייסבוק שלו, וטען כי עמדותיה של לבני הן קיצוניות: "זו לבני או חמינאי?"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לבני, הממונה על ניהול המשא ומתן והמדיני, אמרה אתמול (ב') בנאומה בוועידת הנשיאים כי המחיר של אי הגעה להסדר מדיני הוא "איבוד הציונות והמדינה היהודית והדמוקרטית". כ"ץ הגיב בזלזול לדברים: "נו באמת לבני, אבו מאזן, הנייה ורג'וב הפכו לתקוות הציונות?"

בלשכתה של השרה לבני סירבו להגיב לדברים. השרה לבני הדגישה בנאומה כי "אנחנו לא צריכים להתאהב בהסכם המסגרת למשא ומתן. אבל אם הוא יהיה מאוזן וישקף את האינטרסים החשובים שלנו - עלינו לומר כן".

"גם הפלסטינים צריכים לקבל הכרעות. רגע ההכרעה והמנהיגות גם ברמאללה", הוסיפה לבני. "גם הפלסטינים צריכים להיות מוכנים לשלם את המחירים ולהתפשר. והם צריכים להבין שהדרך שלהם להקמת מדינה עוברת רק דרך המשא ומתן עם ישראל".