חדש בצה"ל: כובע ונעלי פלטפורמה

לראשונה אישר אגף כוח אדם תנועה עם נעלי פלטפורמה וחבישת כובע מצחייה על מדי א', זאת כשעד כה היה ניתן לעשות כן על מדי ב' בלבד. יחד עם זאת, מעתה לא תותר כניסתו של חייל בעל הופעה מרושלת למחנה צבאי, כלי רכב צבאיים, מטוס צבאי או כלי שיט צבאי. לצד זאת, הובהר כי ענידת שרשרת תותר רק מתחת למדים - באופן מוסתר

ארכיון (מאור רוזנשטיין)

ראש אגף כוח אדם בצה"ל, אלוף חגי טופולונסקי, אישר היום (ראשון) נהלי משטר ומשמעת חדשים. לראשונה אושרה תנועה עם נעלי פלטפורמה וחבישת כובע מצחייה על מדי א', זאת כשעד כה היה ניתן לעשות כן על מדי ב' בלבד. מה עדיין בחוץ? חל איסור על חייל לשאת על גופו באופן גלוי פרטי לבוש אזרחיים או צבאיים שאינם מותרים ללבישה על מדיו.

רוצים לקבל עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כעת, באירועים בהם מתנהלת פעילות צבאית המחייבת חשיפה לשמש, רשאי מפקד היחידה לאפשר לחיילים במדי א' לחבוש כובע מצחייה - בנוסף לכומתה בכותפת. כמו כן, אישור זה חל גם על חייל השומר בש"ג צבאי.

בעדכון הנהלים האחרון הוסדרו מספר תקנות שלא ניתנה להן התייחסות עד כה, בכללן איסור התניידות עם אוזניות. "חייל הלובש מדי צה"ל לא ינוע עם אוזניות בזמן תנועה רגלית", נכתב. ניתן לנוע עם אוזניה אחת בודדת לשם דיבור בטלפון.

כמו כן, מספר נהלי דיגום שטרם הוגדרו הוסדרו לראשונה: בין השאר נקבע כי לא תותר כניסתו של חייל בעל הופעה מרושלת למחנה צבאי, כלי רכב צבאיים, מטוס צבאי או כלי שיט צבאי. לצד זאת, הובהר כי ענידת שרשרת תותר רק מתחת למדים - באופן מוסתר.