"הצל" לאזרח שהתעמת עמו: "אני אשרוף אותך"

הזמר ופעיל הימין יואב אליאסי העלה לפייסבוק תמונה של עצמו משתין על רכב של מרצ. בתגובה התקשר אליו אזרח שהתעמת עמו: "אתה סוחף אחריך אנשים מפגרים". התשובה שקיבל: "אני אשרוף לך את החיים". אליאסי ניסה להסביר: "יש כמה פירושים ל'אני אשרוף אותך'". האזינו לשיחה המאיימת

בחירות 2015 הופכות מכוערות יותר ויותר: יואב אליאסי, הזמר הידוע בכינויו "הצל", שמיתג את עצמו בשנה האחרונה כפעיל ימין שלא בוחל באלימות נגד מי שלא מחזיק בדעותיו, הוקלט מאיים על חייו של אזרח שהתעמת עמו. זאת, יום לאחר שהעלה תמונה לפייסבוק שבה הוא נראה משתין על רכב של המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין מה להגיד, הם שיחקו אותה עם המשתנות הניידות האלה", כתב אליאסי על התמונה שבה הוא משתין על כלי הרכב - תמונה שזכתה ליותר מ-13 אלף לייקים בעמוד הפייסבוק שלו.

בעקבות פרסום התמונה התקשר אליו יוליאן לוינסון, והשיחה בין השניים הפכה במהרה לחילופי האשמות והשמצות, שכללו איום מפורש של "הצל" על הפעיל.

"אתה קולט שאתה סוחף אחריך בטמטום ים של אנשים?", שאל אותו לוינסון, ונענה על ידי אליאסי: "תפתח טוב את האוזניים שלך. אתה שוכח שיש לי דברים עליך שאני אשרוף לך את החיים. אני מציע לך להתרחק ממני קילומטר. אם פעם תכתוב עלי משהו כל מה שהיה לך פעם יהיה כלום".

"עכשיו אתה מרגיש גבר? אנחנו ניפגש!"

"אתה ימני מפגר שסוחף אחריך אנשים מפגרים ואתה פרא אדם! אתה עושה טרור! הדברים שאתה עושה הם גועליים, אתה חושב שאתה ימני", האשים לוינסון ושמע מאליאסי: "אני אשרוף אותך! אין בעיה נשמה שלי, עכשיו אתה מרגיש גברי נראה אותך אחר כך, אנחנו ניפגש!".

בשיחה עם חדשות 2 Online הגיב אליאסי להקלטה. "אני מאיים על חייו? הוא איים עלי קודם", הסביר. "לא התכוונתי לשרוף אותו כמו דאע"ש, אלא לשרוף אותו בתעשייה על מה שהוא עושה, יש כמה פירושים לאני אשרוף אותך. שמישהו אומר שאני אשרוף אותך זה יכול להיות שאני אשרוף אותך במה שאני עושה, אם מישהו לוקח את זה מילולית שייקח את זה מילולית מה אני אגיד".

על האירוע שבו צולם משתין על רכב של מרצ אמר אליאסי: "לא השתנתי על הרכב, רק עשיתי כאילו", והפנה לעמוד הפייסבוק שלו שם כתב על האירוע: "תראו את התגובות של השמאל וכל מיני יפי נפש על תמונה שסתם העליתי בצחוק. איפה הצעקה שלכם שציירו צלבי קרס על פוסטרים של בנט או שמו קמפיין שיגאל עמיר מצביע לבית היהודי?! כל זה בטח היה נראה לכם בסדר כי לשמאל מותר הכל בשם חופש הביטוי ששייך אך ורק להם".

אליאסי: "אוטו בצבעי חמאס שנראה כמו משתנה"

"מה שמעניין אתכם זה שהצל, הימני ,הפשיסט והגזען עשה כאילו הוא משתין על מכונית של מרצ (מי ישמע ארון הקודש, בסך הכל אוטו בצבעי חמאס שנראה כמו משתנה)", הוא הוסיף. "חבורה של יפי נפש סותמי פיות צבועים!".

גם לוינסון שוחח עם חדשות 2 Online וסיפר על השיחה המאיימת: "אני יכול לקבל כל צעד מפעילי הימין, כל עוד לא מערבים מעשי אלימות וונדליזם, שמאלנים לא בהכרח אוהבים ערבים, אנחנו מנסים לפתור בעיות בצורה חכמה ואסטרטגית. בעניין יואב אעשה כל מאמץ על מנת שיוגש כנגדו כתב אישום על אלימות ואיומים".

תומר רזניק, יו"ר צעירי מרצ, גינה את האיומים של אליאסי. "מה שנראה כביכול מצחיק בפייסבוק גורר אחריו את התרת דמם של פעילי השמאל", הדגיש. "התנהגותו הבזויה של יואב אליאסי היא חלק מהלך רוח מסית ותוקפני נגד השמאל בישראל וכלפי מרצ כמפלגה. מציע לצל לשלוט בדבריו ובצרכיו, ובעיקר לשמור אותם לעצמו".