המפכ"ל על פרשת מעון ראש הממשלה: "נדרשת בדיקה"

בטקס הענקת דרגות לניצבים החדשים, התייחס המפכ"ל לסערה סביב דוח מבקר המדינה על הוצאות מעון רה"מ, ולעדותו של אב הבית לשעבר מני נפתלי במשטרה. לדברי דנינו יש מקום לפתוח בבדיקת טענותיו של נפתלי להתנהלות פלילית לכאורה בבית ראש הממשלה

"יש מקום לפתוח בבדיקה". דנינו (פלאש 90)

המפכ"ל יוחנן דנינו התייחס הבוקר (ראשון) לעדותו במשטרה של אב הבית לשעבר בבית ראש הממשלה, מני נפתלי, ואמר כי "על פניו נדרשת לפחות בדיקה וחקירה של הנושא". דנינו ציין שהוא לא יכול לקבוע עמדה נחרצת, שכן לא כל החומרים נמצאים לפניו, ולפיכך רק היועץ המשפטי לממשלה יוכל לקבל החלטה שתשקף את כל הממצאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

היום צפוי להתקיים דיון במשרדו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין שבו תתקבל ככל הנראה ההחלטה המכרעת האם לפתוח בחקירה. באגף החקירות נערכים לגבות גרסה ולזמן לחקירה בעלי תפקידים במעון ובמשרד ראש הממשלה ולא מן הנמנע שגם בני הזוג נתניהו יזומנו.

ביום רביעי או חמישי יקיים היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין דיון נוסף, אז תתקבל ההחלטה הסופית בנושא. בתוך כך, תעביר מחר המשטרה את פרטי עדותו של מני נפתלי ובימים הקרובים יעסקו בפרקליטות בגיבוש כל התוצרים בפרשה.

יכריע בעניין. וינשטיין (מרים אלסטר, פלאש 90)

המפכ"ל על הטלטלה בצמרת: "נצא מחוזקים"

את הדברים אמר דנינו בתום טקס הענקת דרגה בלשכת השר לביטחון הפנים, שבו הועלתה לדרגת ניצב גילה גזיאל, שתכהן כראש אגף משאבי אנוש. שלומי מיכאל שהיה מפקד הימ"מ הועלה אף הוא בדרגה והתמנה למפקד מחוז ש"י. כמו כן מונו בטקס ניצב ירון בארי למפקד מחוז ש"י וניצב בנצי סאו לממלא מקום סגן המפכ"ל לצד המשך כהונתו כמפקד מחוז ת"א.

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', הגיב בטקס לטלטלה בצמרת המשטרה ואמר כי הוא שלם לחלוטין עם הצעד המהפכני שעליו הוחלט, כשמעתה כל קצין בדרגת תנ"צ ומעלה שיקודם בדרגה או בתפקיד יידרש לחתום על תצהיר.

המפכ"ל דנינו התייחס אף הוא למשבר שעוברת המשטרה ושב והדגיש כי "חוסנה של המשטרה יאפשר לה לצאת מן המשבר הזה חזקה עוד יותר ממה שהייתה". השניים הבהירו שארבעת הקצינים שמונו וקודמו היום הם "האנשים הנכונים במקומות הנכונים".