דליה דורנר מתכוונת להתמודד על הנשיאות

שופטת בית המשפט העליון בדימוס, המכהנת כנשיאת מועצת העיתונות הישראלית, מתכוונת להתמודד על תפקיד נשיא המדינה. בני משפחתה של דורנר החלו בגיוס תמיכות בקרב חברי כנסת עבור דורנר (80) וייתכן כי מועמדותו של בן-אליעזר תפגע ביכולתה לגייס תמיכה בקרב מפלגות השמאל-מרכז

משפחתה החלה בגיוס חתימות. דורנר (מאקו)

המרוץ לנשיאות מתחמם: השופטת בדימוס דליה דורנר מתכוונת להתמודד על תפקיד נשיא המדינה. בני משפחתה של דורנר החלו בגיוס חתימות בקרב חברי כנסת, מכיוון שדרושה תמיכתם של 10 חברי כנסת לפחות לצורך ההתמודדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דורנר (80) מכהנת בתפקיד נשיאת מועצת העיתונות הישראלית מאז שנת 2006. סיכוייה עדיין לא ברורים בשלב זה, מכיוון שהתמודדותו של בנימין (פואד) בן אליעזר זוכה לתמיכתם של חברי כנסת רבים במחנה השמאל-מרכז ועשויה לפגוע במועמדותה.

דורנר נולדה בטורקיה בשנת 1934 ועלתה לארץ בגיל 10. היא סיימה את לימודיה המשפטיים באוניברסיטה העברית, ולאחר שהוסמכה כעורכת דין בשנת 1960 התגייסה לצה"ל ושירתה בפרקליטות הצבאית. בהמשך כיהנה כסנגורית הצבאית הראשית, והשתחררה בדרגת אלוף-משנה.

פרשה לגמלאות בשנת 2004

עם תום שירותה הצבאי מונה כשופטת בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, ולאחר מכן בבית המשפט המחוזי בירושלים. בשנת 1994 מונתה לשופטת בבית המשפט העליון, עד פרישתה לגמלאות בשנת 2004. לאחר כשנתיים נבחרה כנשיאת מועצת העיתונות הישראלית.

בחודשים האחרונים ארגוני נשים קראו לבחירתה של נשיאה, ועד כה מתמודדת אחת - השרה לשעבר דליה איציק - הכריזה רשמית על התמודדותה, וגם שמה של עדינה בר שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף, הוזכר כמועמדת אפשרית.

חברי כנסת רבים בעבר ובהווה פועלים בחודשים האחרונים למען היבחרם לתפקיד הנשיא: רובי ריבלין וסילבן שלום (הליכוד ביתנו), נתן שרנסקי, מאיר שטרית (התנועה), דליה איציק, בנימין בן אליעזר ופרופ' דן שכטמן, זוכה פרס נובל.