רה"מ בטקס סיום קורס קצינים: "רוצה לראות על מגרש המסדרים הזה ייצוג שוויוני יותר"

על רקע סערת גיוס החרדים, נשאו רה"מ והרמטכ"ל דברים בטקס סיום קורס קצינים, והתייחסו לסוגיית השוויון בנטל. נתניהו: "זה נכון וצודק לכולם". גנץ: "קורא לכל בני המגזרים בחברה - בואו ותנו חלקכם בשירות העם"

במהלך טקס סיום קורס קצינים שנערך היום (ג') בבה"ד 1, התייחסו ראש הממשלה נתניהו והרמטכ"ל רא"ל בני גנץ לסוגיית השוויון בנטל וגיוס החרדים. "אני רוצה לראות על מגרש המסדרים ייצוג שוויוני יותר של כל חלקי החברה שלנו", אמר נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה הגיע לטקס סיום קורס קציני היבשה בבסיס, ובחר לשלב בנאומו משפטים ספורים שנאמרו אמנם לקצינים הטריים, אולם הם היוו רמז שכוון לאוזניהם של בני הישיבות. "אתם קציני וקצינות צה"ל באים מכל חלקי הארץ וכל חלקי העם".

 "זה נכון וצודק לכולם", המשיך נתניהו, "ואנחנו פועלים בכיוון זה בימים אלו". גם הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ הקדיש חלק מנאומו בטקס סיום קורס הקצינים לסוגיית גיוס החרדים, מבלי לציין את שמם המפורש. "אני קורא לכל בני גילכם מכל מגזרי וגווני החברה הישראלית - בואו ותנו את חלקכם בשירות העם והארץ", אמר גנץ.

"המתנה שתיתנו למולדת שלכם - תישאר אתכם כל חייכם", טען גנץ בנאומו. "הורים יקרים, בציבור נקרא הדיון הזה 'השוויון בנטל'. אנחנו קוראים לו - הזכות לשרת; ועל הזכות הזו צריך להילחם".

"מהפכה חברתית היא דבר לא פשוט"

אתמול, שעות ספורות לאחר שוועדת שקד החלה להצביע על סעיפי חוק השוויון בנטל, התייחס שר האוצר ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד לסוגיית הגיוס לכולם ואמר: "מהפכה חברתית היא דבר לא פשוט, הנושא הזה פירק ממשלות וגמר קריירות. לא ניתן לזה לקרות".

"אנחנו לא נגד החרדים". לפיד (חדשות 2)
בפתח ישיבת סיעת יש עתיד אמר לפיד: "העיקרון פשוט - כולם צריכים לשרת, לעבוד ולפרנס את עצמם ובעוד חודש מהיום - זה יהיה המצב. אני מבקש להדגיש כי אין מצב כזה סנקציות פליליות. מדובר פשוט בזה שגם על הציבור החרדי יכול חוק שירות ביטחון חובה".

"ביום שבו החוק יעבור", המשיך יו"ר יש עתיד, "עשרות אלפי חרדים יקבלו הודעה שהם כבר יכולים לצאת לשוק העבודה ולפרנס את ילדיהם. 91% מהחרדים שהתגייסו לצבא השתלבו אחר כך בשוק העבודה. תפקידנו כמדינה הוא לסייע להם. זה צודק ונכון ומעמד הביניים הישראלי כבר לא יכול וממילא לא צריך לשלם את החשבונות של אנשים אחרים".

על רקע ההתפרעויות של מפגינים חרדים בעצרות מחאה נגד החוק אמר לפיד: "אני מבין את החרדה והזעם שהחוק מעורר בציבור החרדי. שינויים זה לא דבר קל. אני מבקש לזכור דבר אחד - אנחנו לא נגדם. אחים אנחנו ועלינו ללמוד לחיות מחדש עם אותם הזכויות ואותן החובות".