התגובה לחרם על ההתנחלויות: משלוחי מנות מיו"ש והגולן

אם אירופה לא תבוא לשטחים - השטחים יגיעו לאירופה: תנועות בני עקיבא והמזרחי העולמיות יצאו במבצע משלוחי מנות רחב היקף, כמענה לחרם שמטילות חלק ממדינות אירופה על מוצרים מהשטחים. שוקולד, שמן זית וחלווה הם רק חלק מהמוצרים שיוצרו ביהודה ושומרון ורמת הגולן, שיישלחו לכל דורש, ומשלם, באמצעות האינטרנט

הכל יוצר בשטחים המוחרמים (חדשות 2)

"מחרימים את החרם" - זה המסר של תנועת בני עקיבא העולמית ותנועת המזרחי שיצאו במבצע רחב היקף לשיווק מוצרי ההתנחלויות - זאת בתגובה לחרם על מוצרים ישראלים שמקורם בהתנחלויות - בעיקר באירופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שליחי בני עקיבא בעולם ישווקו בקהילות היהודיות משלוחי מנות לקראת חג הפורים - כשכל המוצרים מיוצרים בהתנחלויות. במשלוחים יהיו מוצרים מתוצרת יהודה ושומרון, רמת הגולן ובקעת הירדן. ניתן יהיה להזמין אותם דרך אתר באינטרנט וכן יופצו גם פליירים שקוראים לרכוש אותם.

המארז, שעלותו 59 דולר כולל משלוח, נארז על ידי עמותת "לב העולם". הוא כולל בין היתר שוקולד חלב, מפת ארץ ישראל, שמן זית, חלווה, חליטות תה ועוד. כל המוצרים כמובן הם פרי האזורים המוחרמים.

המשלוח - באמצעות האינטרנט (חדשות 2)

"אולי היהודים יחליטו לעלות ארצה"

"המטרה שלנו היא לעשות ציונות במובן הרחב ביותר, גם ליצור חיבור של יהודי הגולה לארץ ישראל וגם לסייע בפריחת התעשייה בישראל", מסביר רועי אבקסיס, סגן מזכ"ל בני עקיבא העולמית. "דווקא עכשיו, כאשר גורמים שונים בעולם מחרימים סחורות מתוצרת ישראל, זו ההזדמנות שלנו לשווק את תוצרת הארץ ופירותיה ולהראות שהחרם הוא כלי לא לגיטימי".

"בסופו של דבר תקוותנו היא שאותם יהודים אכפתיים המעוניינים לרכוש את תוצרת הארץ יחליטו גם לעלות ארצה ולראות ולרכוש את תוצרתה מקרוב", ציין אבקסיס. מזכ"ל תנועת המזרחי העולמית, סולי סאקס, הוסיף כי "קהילות המזרחי בעולם נרתמות במלא הכוח כדי להגיד לא לחרם".