הערכה: חקירה פלילית בפרשת מעון ראש הממשלה

במשטרה מעריכים כי אין מנוס מפתיחת חקירה פלילית עקב עדותו של אב הבית לשעבר מני נפתלי. במסגרת החקירה עשויים לזמן החוקרים את בני הזוג נתניהו למסור גרסה. ביום ראשון יחליט היועמ"ש אם לפתוח בחקירה

יזומנו למתן עדות? בני הזוג נתניהו (פלאש 90)

חקירה פלילית לפני הבחירות? במשטרה מעריכים כי אין מנוס מפתיחה בחקירה פלילית בפרשת מעון ראש הממשלה, וזאת לאחר שאמש מסר אב הבית לשעבר מני נפתלי את עדותו במשך 12 שעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על אף שהבדיקה עשויה להוביל לחקירה פלילית, מדובר בעבירות ברף הפלילי התחתון. גורמים במשטרה אמרו כי החוקרים לא הופתעו מפרטי עדותו של נפתלי, שסיפר בין היתר על התנהלות המעון בפרשת הבקבוקים, רהיטי הגן והחשמלאי.

גורם בכיר במשטרה אמר כי נפתלי לא סיפק בעדותו מידע חדש ודרמטי שמשנה את פני הדברים כפי שהם מוכרים, אך הוסיף כי החקירה המשטרתית נדרשת בין היתר על מנת שלא תיוותר "עננת חשדות".

לא חידש. נפתלי (חדשות 2)

ביום ראשון יתקיים דיון במשרדו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שבו תתקבל ככל הנראה ההחלטה המכרעת האם לפתוח בחקירה. באגף החקירות נערכים לגבות גרסה ולזמן לחקירה בעלי תפקידים במעון ובמשרד ראש הממשלה. לא מן הנמנע שגם בני הזוג נתניהו יתבקשו למסור את גרסתם.

עו"ד דוד שמרון, פרקליטו של ראש הממשלה נתניהו, אמר הערב בריאיון לאולפן שישי כי "מני נפתלי הגיש תצהיר כוזב לבית הדין לעבודה. אמינותו צריכה להתברר על ידי הרשויות ואני מקווה שהמשטרה תעשה זאת. אין כאן שום מאבק של רה"מ נגד נפתלי, יש כאן הטלת רפש מצידו של מני נפתלי כלפי ראש הממשלה ורעייתו. דוח מבקר המדינה הוא דוח מאוד מינורי ובעניינים השונים אין שום העברה של שום נושא ליועמ"ש".

"ראש הממשלה עוסק בניהול המדינה ולא בבתיו", אמר עו"ד שמרון בתגובה לטענות העולות בדוח מבקר המדינה, לפיהן במעון בקיסריה הועסק החשמלאי אבי פחימה בעבודות תכופות בסופי שבוע וביום כיפור - בהוראת שרה נתניהו. "מי שמטפל בעניינים הללו הם אנשי משרד רה"מ. אני מניח שהם בדקו את החשבוניות. ראש הממשלה ורעייתו מעולם לא שהו בבית בקיסריה ביום כיפור".

מעון נתניהו בקיסריה (חדשות 2)

"לפרשיות יש ריח פוליטי"

"בנוסף לזה, בני הזוג שילמו לחשמלאי לפני כהונתו של נתניהו", הוסיף שמרון. "פחימה קיבל את כל הכספים שהגיעו לו ערב תחילת הכהונה הסיפור הזה הוא עורבא פרח. המבקר קיבל אינפורמציה מלאה ותשובות ממשרד רה"מ. אף אחד לא הפיל שום תיק ולא אחריות על מני נפתלי. הוא איש שאמינותו מוטלת בספק אחרי שנתן עדויות סותרות. העובדות בנושא זה הן שההוצאות בשנת 2009 היו בגובה מסוים, ב-2010 היו גבוהות יותר. הוצאות השיא היו בשנים בהן נפתלי היה אב הבית".

לטענת מקורבו של נתניהו, יש מסע תקשורתי אדיר שנועד להפיל את ראש הממשלה. "הדוח בנושא הדיור עומד להיות מוגש ממש סמוך לפני הבחירות", אמר שמרון. "איזו דחיפות יש להגיש אותו כמה ימים לפני הבחירות? לדבר הזה יש ריח פוליטי".

עו"ד עופר אלמוג, פרקליטו של מני נפתלי, מסר בתגובה: "הוא הגיע למסור גרסה מפורטת של מספר רב של אירועים שאליהם קשורים אנשים נוספים בהתנהלות הכוללת של הבית. לגבי חלק נרחב מהדברים, יש גם גיבוי ראיות, הקלטות, מסמכים. יש מסמכים נוספים שאנחנו עתידים לקבל בימים הקרובים שמעידים על התנהגות קלוקלת מתמשכת גם בימים אלו".