קמפיין "מוות לערבים": המשטרה הסירה את שלטי המפלגה המשותפת בטייבה

משטרת טייבה הורתה להוריד את השלטים של המפלגה הערבית המשותפת, עליהם הודפסה כתובת הנאצה "מוות לערבים", בטענה כי הם פוגעים ברגשות הציבור. במקביל נשקלת האפשרות לפתוח בחקירה בחשד להסתה ולעבירה על חוק הבחירות. בכיר המפלגה: "החלטה פסולה, נפנה לוועדת הבחירות"

השלט שהוסר

בימים האחרונים פנו תושבים רבים בעיר טייבה למוקד המשטרה, בעקבות כתובות נאצה נגד ערבים, שרוססו לטענתם על שלטי קמפיין הבחירות של הרשימה הערבית המשותפת לכנסת. על השלטים רוססו כביכול המילים "מוות לערבים", אך חוקרי המשטרה שבחנו את הפוסטרים גילו כי כתובות הנאצה הודפסו במקור על שלטי הבחירות. את הסיפור חשף חבר הכנסת אחמד טיבי בקבוצת הווייבר של חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשל הפניות הרבות שהמשיכו להגיע למוקד 100, פנתה המשטרה לרשות המקומית והורתה לה להסיר את השלטים. במקביל נפתחה חקירה בתחנת קדמה בגין חשדות להסתה ולעבירה על חוק הבחירות.

מאחורי ההחלטה להדפיס על שלטי הבחירות את כתובות הנאצה עומד הקופירייטר של קמפיין המפלגה הערבית.

חשף את הפרשה. טיבי (חדשות 2)

"הסיסמה 'מוות לערבים' צולמה מתמונה של פעולת תג מחיר שקרתה במציאות", סיפרו בוועדת הפרסום ברשימה המשותפת לחדשות 2 Online. לדבריהם, במפלגה החליטו להדביק את התמונה על השלטים על מנת להראות לציבור הבוחרים שחברי הכנסת נלחמים בתופעה המכונה "תג מחיר". "זה דבר פסול ולא ראוי שהמשטרה תוריד את השלטים האלה", הדגישו.

עורך הדין אוסמה סעדי, היועץ המשפטי של הרשימה המשותפת, אמר המפלגה מתכוונים לפנות לוועדת הבחירות המרכזית על מנת להחזיר את השלטים לרחובות. "לא ראינו שהמשטרה הורידה את השלטים של ליברמן, שבאמת פוגעים ברגשות הציבור", הבהיר עו"ד סעדי. "אנחנו לא רואים שום ממדים של פגיעה ברגשות הציבור כמו שנטען על ידי משטרת טייבה".