בנט לרה"מ: "תביא מסמך ונשפוט"

על רקע המשא ומתן המקרטע על הפלסטינים, אומר יו"ר הבית היהודי כי אם המסמך האמריקני לא יהיה תואם לערכי מפלגתו, הם לא יהיו חלק מהממשלה. "אמרתי לראש הממשלה, תביא כל מסמך ונשפוט", אמר בכנס בירושלים

לפני כשבוע מתח יו"ר הבית היהודי ביקורת חריפה על ראש הממשלה נתניהו ורמיזותיו שלפיהם מתנחלים יוכלו בעתיד לחיות תחת שלטון פלסטיני. דבריו של בנט גרמו לסערה שבעקבותיה דרשו אנשי נתניהו כי יתנצל או שיפוטר, ותוך זמן קצר חזר בו השר. היום, הוא נשמע מרוכך יותר אך שב והבהיר כי הוא לא חושש לעזוב את הקואליציה במידה ומסמך העמדות האמריקני יכלול מהלכים "הנוגדים את ערכי" מפלגתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני אמרתי לראש הממשלה: תביא כל מסמך ואז נשפוט, אני לא יודע להגיד כרגע", אמר בנט בדברים שנשא בכנס בירושלים. "אם הדבר הזה לא יתאים לערכינו, לא נהיה בממשלה. אם יתאים, נהיה ונחזק את ראש הממשלה".

לדברי בנט, "אין לי מטרה לזנק החוצה מהממשלה כדי להראות משהו, וגם אין לי מטרה להיצמד בפנים. אני חושב שהממשלה טובה, אין ממשלה נוספת והקואליציה קשה ומלאה בפרדוקסים".

בנט התייחס באופן ישיר גם לראש הממשלה נתניהו, איתו דווח בעבר כי היו לו מחלוקות, לעיתים גם על רקע אישי. "יש לנו מחלוקות מסוימות, אבל אני מכיר אותו טוב ויודע שאכפת לו מעם ישראל", אמר בנט. במהלך הכנס הוא נשאל האם מישהו במשפחת נתניהו לא רצה אותו בממשלה, ובתגובה אמר כי: "הנושא הפרטי של ראש הממשלה הוא פרטי, ואני לא מתעסק בזה. זו לא אופרת סבון".

השר התייחס גם ל"ברית האחים" עם מפלגתו של יאיר לפיד, ברית שנראה שאיבדה בחוסנה בחודשים האחרונים לנוכח ההתנגדות של "הבית היהודי" למשא ומתן עם הפלסטינים. "אין ברית עם לפיד, יש תיאום. אי אפשר לקרוא לזה ברית. חשבתי שזה יהיה יותר מבטיח", אמר בנט.