בנט מגיב לקמפיין המחנה הציוני שנגנז: "בוז'י, תתבייש"

יו"ר הבית היהודי מגיב בחריפות לקמפיין המחנה הציוני שנגנז ונחשף בחדשות 2 Online ובו תמונה שלו ושל רוצחו של ראש הממשלה יגאל עמיר. "אנחנו לא רצחנו את רבין", קרא ליריביו הפוליטיים. "ההסתה של השמאל חצתה כל גבול"

"בוז'י, תעצור את זה עכשיו". בנט (פלאש 90)

"תתבייש, לא אנחנו רצחנו את רבין": יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט מגיב היום (שישי) בחריפות לקמפיין המחנה הציוני שאמור היה להציג את תמונתו לצד זו של רוצחו של ראש הממשלה יגאל עמיר, אך נגנז בסופו של דבר. "בוז'י, תעצור את זה עכשיו", קרא היום בנט בעמוד הפייסבוק שלו. מאוחר יותר הוא אף פרסם תמונה שלו בתום מבצע בדרום לבנון עם הכיתוב הציני: "בוז׳י, נובמבר 95 שלי, רגע לפני שרצחתי את רבין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקמפיין מעורר המחלוקת כבר היה בשלבי תכנון נוספים ואמור היה לכלול שלטי חוצות גדולים שעליהם הכיתוב: "יגאל עמיר מצביע לבנט", עם תמונתו של הרוצח לצידו של השר. עם זאת מנהל הקמפיין החדש ראובן אדלר החליט לגנוז אותו ולהתמקד במסרים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

הקמפיין שנגנז (חדשות 2)

"הבוקר בעודי באירוע בית ספרי של הבן שלי הודיעו לי שהמפלגה של בוז׳י הוציאה את השלט הזה לתקשורת, והודיעה שהיא 'גונזת' את הקמפיין", כתב בנט בזעם בעמוד הפייסבוק שלו. "לא, בוז׳י, אני לא אתן לך את התענוג שבו אני אסביר ואתנצל שאנחנו לא רצחנו את רבין".

עוד הוסיף השר, "אני כן אומר לך שההסתה של השמאל, האלימות, סתימת הפיות, פיצוץ הכנסים, צלבי הקרס וההשתוללות ברשת חצו כל גבול. אני רוצה לחדש לך משהו: אין לנו שום רגשי נחיתות. הציונות הדתית כבר לא מסתובבת עם הראש למטה. הרמנו את הראש".

התגובה של בנט (פייסבוק)

לדברי בנט, "אחרי רצח רבין, הלכתי כמפקד עם הכיפה שלי בגאווה לעיני החיילים החילונים שלי. כי אני לא מתבייש בה, כי היא מייצגת ערכים שיש לדתיים, שיש גם להמוני חילונים ומסורתיים, אבל לצערי אין לך. איבדת את זה".

"יגאל עמיר הרוצח המתועב לא מצביע לבית היהודי, אבל אתה בוז׳י, איבדת כל סמכות מוסרית להיות ראש ממשלה, להיות משהו שמייצג ציונות וחיבור בעם הזה. מילים יכולות להרוג, שלטים יכולים לפצוע. תתבייש".

ח"כ איתן כבל מהמחנה הציוני השיב לבנט בסטטוס שכתב בעמוד הפייסבוק שלו בו כינה את תגובתו - בכיינות. "שבת שלום לבמאי המוכשר נפתלי בנט, האיש שמאחורי הסרטון שהציג את יוסי יונה כמחבל של חמאס, וכעת בדף הפייסבוק שלו מתפייט ש״מילים יכולות להרוג ושלטים יכולים לפצוע", אמר.

"אני מבין שרצח רבין, רצח אמיל גרינצווייג, הטבח של ברוך גולדשטיין, הטבח של עמי פופר, פיגועי המחתרת היהודית, הפיגועים של ג׳ק טייטל ו'מצעד הבהמות' של חברך לרשימה בצלאל סמוטריץ׳ - כל אלה לא גרמו לך להגיע לתובנה הזאת", הוסיף כבל. "למפעל ההסתה של הימין אכן יש קבלות רבות בתחום הזה; לנו, לשמחתי, אין אפילו אחת".

גם בקבוצת הוייבר של המועמדים לכנסת בחדשות 2 לא נשארו אדישים לפרסום. העיתונאי לשעבר ינון מגל האשים את ראובן אדלר בקמפיין, וטען כי מדובר בהסתה והכפשה: "אני מקווה שהתוצאה של ההסתה שלכם, של פיצוץ הכנסים שלנו, של הקריאה שלכם לאלימות תגמר כמו אחרי ההסתה בעקבות רצח רבין, בניצחון הימין".

במחנה הציוני מסרו בתגובה כי: "המחנה הציוני מבהיר כי ה'שלט' של בנט ויגאל עמיר הוא הדמיית מחשב בלבד שיזמו פעילים צעירים. הפעילים יזמו את ההדמייה לאחר שהתרעמו על השימוש שעשה אמש בנט ברצח רבין לצרכיו הפוליטיים. יוזמה זו נגנזה באותו הרגע בו עלתה ע"י ראובן אדלר".