ח"כ שקד לפני כחודש: "למה שיהודים לא יחיו במדינה פלסטינית?"

למרות המתקפה החריפה מצד יו"ר מפלגתה נפתלי בנט, על הדברים שיוחסו לרה"מ נתניהו בנוגע לאפשרות שמתנחלים יוכלו לחיות במדינה פלסטינית עתידית, מתברר כי ח"כ איילת שקד העניקה לפני כחודש ריאיון שבו העלתה את אותו רעיון בדיוק

העימות החריף שניצת השבוע בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הגיע בעקבות הביקורת הקשה שמתח האחרון על האפשרות שמתנחלים יוכלו להתגורר במדינה פלסטינית עתידית אם ירצו בכך. אלא שהיום (ה') מתברר כי לפני כחודש, ב-29 בדצמבר, העניקה יו"ר סיעתו ח"כ איילת שקד, ריאיון לרשת i24news, שבו העלתה את אותו רעיון בדיוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטפרו לחדשות 2 בפייסבוק

"אם יהיה הסכם שלום", אמרה אז שקד, "אני לא רואה סיבה לא לאפשר למתנחלים להישאר במדינה פלסטינית אם הם רוצים בכך". בתגובה, שאלה אותה המגישה לוסי אהריש האם היא יכולה להעלות בדעתה רעיון שבו יהודים יחיו תחת שלטון פלסטיני.

"אני לא חושבת שרעיון שתי המדינות יקרום עור וגידים", השיבה חברת הכנסת, "אבל אם כן - אני לא רואה מדוע אבו מאזן רוצה להשאיר את המדינה הפלסטינית ללא יהודים". את דבריה חתמה ח"כ שקד במילים: "אני חושבת שיהודים יכולים לחיות במדינה פלסטינית".

ח"כ שקד מסרה בתגובה: "לעולם לא אסכים לרעיון מסוכן זה. אני מדגישה בכל ריאיון בנושא וגם בריאיון הנ"ל, כי אני מתנגדת נחרצות לרעיון המסוכן של שתי המדינות ושאינני מאמינה שתרחיש כזה יכול לקרות".

עוד ציינה חברת הכנסת: "בקטע החתוך מהריאיון השתמשתי בתרחיש הדמיוני הזה כדוגמה התוקפת את גזענותו של אבו מאזן ותו לא. לצערי, ההצהרות שיצאו מלשכת ראש הממשלה השבוע דיברו על הצעה אמיתית ממי שמסכים למדינה פלסטינית ולכן אסור היה שייאמרו".