לקראת חקירה? רה"מ נתניהו שכר עו"ד פלילי

היועמ"ש אמנם טרם החליט אם לפתוח בחקירה פלילית אך ראש הממשלה נתניהו כבר הצטייד בשירותיו של עורך דין פלילי בעל שם. על פי החשד, התקיימה שיטת פעולה של גלגול הוצאות פרטיות על תקציב המדינה תוך יצירת מצג מטעה. במקביל, מוסר מני נפתלי את עדותו במשטרה כנגד בני הזוג נתניהו - תמורת חסינות

ראש הממשלה שכר עו"ד פלילי לקראת חקירה אפשרית: מלבד הפרשיות שנקשרו בשמם של בני הזוג נתניהו שנחשפו לפני ואחרי פרסום דוח מבקר המדינה שלשום, הפרקליטות בודקת חומרים נוספים שהתקבלו נגד ראש הממשלה ורעייתו. החשד: גלגול הוצאות פרטיות על תקציב המדינה, תוך יצירת מצגים מטעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בפרשה המזכירה מאוד את המאפיינים של פרשת קבלן ההובלות אבנר עמדי מ-1999, ימי הקדנציה הראשונה של נתניהו כראש ממשלה. היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, טרם החליט אם לפתוח בחקירה נגד בני הזוג נתניהו - אולם ראש הממשלה כבר מיהר לשכור את שירותיו של עורך הדין הפלילי יעקב וינרוט.

נתניהו שכר את שירותיו. עו"ד וינרוט (חדשות 2)


ביום ראשון מתוכננת להתקיים פגישה נוספת של פרקליט המדינה, שי ניצן, והיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. ייתכן שהחלטה על פתיחה בחקירה תתקבל כבר באותו היום, בטרם ייצא וינשטיין לכנס משפטי. ההערכה הכללית היא שהדינמיקה בלתי הפיכה - ושחקירה נגד ראש הממשלה ורעייתו תצא לדרך.

במקביל, מוסר אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה מני נפתלי, את עדותו בפני חוקרי יחידת להב 433 של המשטרה - זאת לאחר שהובטחה לו חסינות בתמורה למידע שימסור.

מסר עדות בתמורה לחסינות. נפתלי (חדשות 2)

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו אישר שמני נפתלי אכן מוסר עדות במשטרה - שנגבית על פי בקשתו. דנינו סירב להתייחס ישירות לשאלה האם המשטרה גובה בפועל עדות נגד ראש הממשלה נתניהו ואמר: "אנחנו גובים את עדותו של מני נפתלי, אני לא יודע מה הוא מעיד. בוא נמתין שיסיים את עדותו, נראה על מה הוא מדבר. הדבר היחיד שהובטח לו על פי הסכמת היועמ"ש, זה שהחומרים שהוא מוסר לא ישמשו כנגדו".