בנט לאחר ההתנצלות: "אמשיך להילחם על עמדותיי"

אתמול בערב התנצל השר בנט בפני ראש הממשלה והביע חרטה על דבריו, אך לאחר מספר שעות הבהיר לתומכיו בעמוד הפייסבוק כי "אין סיבה לדאגה, תמיד אמשיך לומר את האמת". יו"ר הבית היהודי הודה לעוקביו ולתומכיו, והוסיף כי עברו עליו "ימים מורכבים"

הודה לאחים ולאחיות. בנט (פלאש 90)

מתנצל או מתבצר בעמדתו? שעות ספורות לאחר ההתנצלות הפומבית בפני ראש הממשלה נתניהו, יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, הודה בעמוד הפייסבוק שלו לתומכיו, אך הצהיר כי ימשיך "לומר את האמת" גם בעתיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עברו על כולנו מספר ימים מורכבים. רק רציתי להגיד לכל האנשים הטובים שחיזקו אותי: אני אוהב אתכם, אחיותיי ואחיי!", כתב שר הכלכלה לעוקביו ותומכיו. בהמשך לאחד הדיונים בתגובות, שב והדגיש בנט: "אל דאגה, תמיד אמשיך לומר את האמת, ולהילחם על עמדותינו. מבטיח לכם". 

אתמול בערב, זמן קצר אחרי שנתניהו קצב את חלון ההזדמנויות להתנצלות מצידו של נפתלי בנט עד יום א', הביע יו"ר הבית היהודי חרטה על דבריו: "לא הייתה לי כוונה לפגוע בראש הממשלה, יש לי כבוד אליו".

"מבקר את ראש הממשלה כשצריך"

"ראש הממשלה התעקש ובצדק על הכרה במדינה ישראל כמדינת לאום של העם היהודי", אמר בנט במהלך כנס למנהלי מוסדות בציבור הדתי בים המלח. "בימים האחרונים עלה רעיון הריבונות הזרה על ישראל. יש גורמים שמנסים להפוך דיון מהותי על עתיד הארץ שלנו ועל הביטחון שלנו למתקפה אישית שלא הייתה".

"אני מכבד את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת מנהיגותו בתנאים לא פשוטים כלל", הוסיף יו"ר הבית היהודי. "אני רואה אותו בקבינט ובממשלה; אני רואה את מערך הלחצים והוא עומד נגד אתגרים קשים".

"אני תומך בו כשצריך", המשיך בנט, "ומבקר אותו כשצריך. זוהי חובתי. הטלת ריבונות פלסטינית על אזרחים ישראלים היא מסוכנת ומחובתי הייתה להוריד רעיון זה מיידית מסדר היום וכך פעלתי. לכן, הרעיון הזה ירד".

"צאצאינו לא יסלחו למנהיג שימסור את הארץ"

אתמול אמרו מקורבי ראש הממשלה כי הוא לא יסתפק בפחות מהתנצלות מפורשת של יו"ר הבית היהודי על מתקפותיו החוזרות בימים האחרונים, ואיימו כי בלי התנצלות - יש סכנה להמשך קיומה של הממשלה בהרכבה הנוכחי. בשיחות שקיים נתניהו עם שרים וגורמים נוספים, הוא קצב את חלון הזמנים להתנצלות של בנט עד לישיבת הממשלה הקרובה - ביום א' בשעה 10:00.

בשיחות עם מקורביו אמר ראש הממשלה כי אין לו בעיה עם ביקורת עניינית, אך בנט, לדבריו, נהג בסגנון פזיז וחסר אחריות. עוד ציין, כי הוא חושב שההשתלחויות כלפיו אינן ראויות. שלשום תקף יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט את ראש הממשלה בחריפות כשאמר כי "צאצאינו לא יסלחו למנהיג שימסור את הארץ".