למרות ההתנצלות, בשמאל דורשים את פיטורי בנט

בעבודה ובמרצ ממהרים ללגלג על ההתנהלות של הקואליציה בימים האחרונים. ח"כ גלאון כתבה כי על נתניהו "להעיף את בנט לכל הרוחות", ויו"ר האופוזיציה הרצוג טען כי מדיניות הימין תוביל למדינה דו-לאומית ולחורבן הציונות. קודמתו בתפקיד ח"כ יחימוביץ' הבהירה כי העבודה לא מוכנה להיכנס לכל ממשלה

יו"ר האופוזיציה ח"כ הרצוג (חדשות 2)

אחרי העימות המתוקשר בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר הבית היהודי בנט - עימות שנגמר אמש בהתנצלות - באופוזיציה מסתערים על הסכסוך שהתגלע בין השניים. יו"ר האופוזיציה הרצוג אומר כי דבריו של בנט הם הסתה חמורה, יו"ר מרצ גלאון כתבה כי תגובת נתניהו לעימות פתטית וח"כ יחימוביץ' הוסיפה שמפלגת העבודה לא תזחל לכל ממשלה כמו בעבר.

בנאום בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי תקף יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג את נפתלי בנט ואת הדרך האידאולוגית אליה הוא התחייב: "מה אומר לנו נפתלי בנט? שהרחם היהודי יפטור את הסכסוך? מה יש לבנט להציע מלבד דברי הסתה חמורים? חזון בנט הוא חזון המדינה הדו לאומית".

"נפתלי בנט", המשיך הרצוג, "אתה וחבריך הפכתם לאבות המדינה הדו-לאומית, בטאבו היא תהיה רשומה על שמכם. אתם אולי לא רוצים בכך, אבל אתם מערערים את יסודות הבית הלאומי לעם היהודי, אתם הפוסט ציוניים האמיתיים, אתם מהווים את האיום האמיתי על 2,000 שנות כיסופים למדינה יהודית. אתה מדחיק את המציאות המתהווה לנגד עינינו, מאחז את עיניך ומשקר לציבור".

יחימוביץ': "נגמרו הימים בהם העבודה זחלה לכל ממשלה"

ח"כ שלי יחימוביץ' (Miriam Alster/FLASH90)
חברתו לסיעה ויו"ר המפלגה הקודמת ח"כ שלי יחימוביץ' כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "אני ממליצה לנתניהו שבפעם הבאה כשהוא מבצע תרגילי התקוטטות - התנצלות מול בנט לא ייקח בחשבון את מפלגת העבודה. זחיחות הדעת של נתניהו והעמידה על 'כבודו' שכאילו נפגע, כאילו היינו בכלל בשיעור של נימוסים והליכות, מרמזת לצערי שהוא מניח שמפלגת העבודה מוכנה ומזומנה לזחול לממשלה, והוא יכול להשתמש בזה כדי להתקוטט עם שותפיו הקואליציוניים".

הימים בהם העבודה זחלה לכל ממשלה ורק חיפשה תרוץ לכך - הסתיימו", ורמזה רמז עבה לכניסת העבודה בראשות ברק לממשלה הקודמת. "מובן שנמשיך להוות רשת בטחון בכל התקדמות מדינית. הצהרת נתניהו שלא יפנה אף מתנחל מבהירה מעל לכל ספק שעל העבודה לחזק עצמה כאלטרנטיבה מספסלי האופוזיציה".

גלאון: "דברי בנט מתאימים לדוברי החיזבאללה"

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון תקפה במלים קשות גם את בנט וגם את ראש הממשלה נתניהו. "יכול להיות שנתניהו החליט לברוח ולהתחבא בדאבוס? את עמוד השדרה שלו הוא בטוח השאיר שם, אחרת לא ברור איך הוא מאפשר לנפתלי בנט, בתפקיד הילד העבריין של הכיתה, להשתולל בהיסטריה, לקלל, לטנף על הממשלה ובעיקר לירוק שורת התבטאויות דוחות ואלימות שמתאימות יותר לדוברי חיזבאללה מאשר לשר בישראל, והכל בתגובה לספין התורן של נתניהו שממילא אין כלום מאחוריו חוץ מעוד הרמה להנחתה עבור חבורת מחרחרי המלחמה בימין הקיצוני".

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון (יקירה צדקה)

"ראש הממשלה שלנו פחדן מתמיד, חלש מתמיד, וסובל ממחסור אקוטי במנהיגות. התגובה הפתטית שלו הבוקר לגבי בנט, 'ששיחת נזיפה מצד נתניהו עשויה רק להציג אותו כגיבור הימין' היא יותר ממביכה, היא מסוכנת ונותנת לגיטימציה להסתה המשתוללת שאנחנו עדין לה בימים האחרונים, לא רק נגד הממשלה, אלא גם ובעיקר נגד מורים שמעזים לדבר על ערכים דמוקרטיים ולחנך תלמידים לביקורתיות, נגד כל מיני שרי חוץ 'הזויים' שמנסים לקדם את תהליך השלום, ואפילו נגד מי שתומכים ברעיון הרדיקלי של שילוב מורים ערבים במערכת החינוך הממלכתית-דתית, לא עלינו. אלה פירות הביאושים של הרפיסות של נתניהו".

נפתלי בנט לא ראוי להיות שר בממשלה ונתניהו צריך להעיף אותו לכל הרוחות. מכיוון שראש הממשלה מתייחס למו"מ על עתיד מדינת ישראל כמו סרט מתיחות של יהודה ברקן, שבו הוא רק מחכה לאמירת סרבנות של אבו-מאזן כדי לקפוץ מפח זבל בחיוך מלא שמחה לאיד ולהצביע לעבר המצלמה, ראוי שאחרי שיפטור אותנו מבנט, נתניהו יעשה לנו טובה ויתפטר בעצמו".