האולטימטום לבנט: התנצלות עד יום א'

הרכב הממשלה ישתנה? בעקבות המתקפה החריפה מצידו של יו"ר הבית היהודי, נתניהו דורש כי בנט יתנצל על דבריו עד לישיבת הממשלה הקרובה – או שיפוטר. מאחורי הקלעים מתנהלים ניסיונות תיווך בראשות השר אריאל. מקורבי רה"מ: "בנט נהג בסגנון פזיז וחסר אחריות"

העימות עולה שלב, נתניהו ובנט (פלאש 90)

העימות בין נתניהו לבנט עולה שלב: מקורבי ראש הממשלה אומרים היום (ד') כי הוא לא יסתפק בפחות מהתנצלות מפורשת של יו"ר הבית היהודי על מתקפותיו החוזרות בימים האחרונים, ואיימו כי בלי התנצלות - יש סכנה להמשך קיומה של הממשלה בהרכבה הנוכחי. בשיחות שקיים נתניהו עם שרים וגורמים נוספים, הוא קצב את חלון הזמנים להתנצלות של בנט עד לישיבת הממשלה הקרובה - ביום א' בשעה 10:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחות עם מקורביו אמר ראש הממשלה כי אין לו בעיה עם ביקורת עניינית, אך בנט, לדבריו, נהג בסגנון פזיז וחסר אחריות. עוד ציין, כי הוא חושב שההשתלחויות כלפיו אינן ראויות.

אלא שלפי שעה נראה כי בנט, למרות הלחצים, מתבצר בעמדתו ומסרב להתנצל, כשבמגעים מתווך השר אורי אריאל. אנשי נתניהו ממשיכים לאותת שראש הממשלה נחוש ונחרץ לקבל את התנצלותו של שר הכלכלה.  

בנט: "צאצאינו לא יסלחו למנהיג שימסור את הארץ"

אמש תקף יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט את ראש הממשלה בחריפות כשאמר כי "צאצאינו לא יסלחו למנהיג שימסור את הארץ", והיום, שעות ספורות לאחר אותו נאום, הגיעה התגובה מצד ראש הממשלה שנראה שמאבד סבלנות כלפי אחד השרים הבכירים בממשלתו.

גורמים בסביבתו של נתניהו דורשים מבנט להתנצל ואומרים כי אם לא יעשה כן, תבוא דרכו בממשלה לסיום. הם דורשים שיחזור בו מדבריו בשל מה שהם מכנים "התקפה פרועה ומשולחת רסן" מצידו של יו"ר הבית היהודי.

"איש לא ילמד את ראש הממשלה על ציונות ואהבת הארץ", אמרו הגורמים. "לא ברור למה בנט נדבק לכיסא הממשלה, אבל ההתנהגות החצופה והסגנון חסר האחריות חייב לבוא לידי סיום".

בסביבת ראש הממשלה אומרים כי אם בנט לא יתנצל, הוא ימשיך לסכן את הרכב הממשלה הנוכחית. "יש חלופות פוליטיות אחרות, גם ממשלה בלי בנט תמשיך לדאוג לביטחון ישראל", הבהירו.