נתניהו במסר תקיף לבנט: התנצל או התפטר

לרה"מ נמאס מהמתקפות הבלתי פוסקות נגדו מצדו של יו"ר הבית היהודי. "לא ברור למה בנט נדבק לכיסא, אבל ההתנהגות החצופה חייבת לבוא לידי סיום", אמרו בסביבת נתניהו. "אם לא יתנצל הוא מסכן את הרכב הממשלה"

קרב ראש בראש, נתניהו ובנט (חדשות 2)

הסדקים בקואליציה הולכים ומתעמקים: אמש תקף יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט את ראש הממשלה בחריפות כשאמר כי "צאצאינו לא יסלחו למנהיג שימסור את הארץ", והיום (ד') שעות ספורות לאחר אותו נאום, מגיעה התגובה מצד ראש הממשלה שנראה שמאבד סבלנות כלפי אחד השרים הבכירים בממשלתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים בסביבתו של נתניהו דורשים מבנט להתנצל ואומרים כי אם לא יעשה כן, תבוא דרכו בממשלה לסיום. הם דורשים שיחזור בו מדבריו בשל מה שהם מכנים "התקפה פרועה ומשולחת רסן" מצידו של יו"ר הבית היהודי.

"איש לא ילמד את ראש הממשלה על ציונות ואהבת הארץ", אמרו הגורמים. "לא ברור למה בנט נדבק לכיסא הממשלה, אבל ההתנהגות החצופה והסגנון חסר האחריות חייב לבוא לידי סיום".

בסביבת ראש הממשלה אומרים כי אם בנט לא יתנצל, הוא ימשיך לסכן את הרכב הממשלה הנוכחית. "יש חלופות פוליטיות אחרות, גם ממשלה בלי בנט תמשיך לדאוג לביטחון ישראל", הבהירו.

תחילה נראה היה שבנט יוזמן לשיחת נזיפה בלשכת ראש הממשלה בעקבות שורת ההתבטאויות האחרונות, אך כעת נראה שהרעיון הזה נגנז. בסביבת נתניהו פשוט מצפים להתנצלות שתגיע מצידו של השר הבכיר, כבר ביומיים הקרובים. "הכדור עובר כעת למגרש של בנט", הדגישו בסביבת נתניהו.

השר כץ: "נפתלי ידידי, תתנצל"

שר התחבורה ישראל כץ התייחס הבוקר לאמירות האחרונות של בנט וקרא לו לחזור בו מדבריו. "נפתלי ידידי, דווקא בשל עמדותינו הדומות, אני קורא לך להתנצל בפני ראש הממשלה. הוויכוח היכן יגורו יהודים בהסכם עתידי הוא ויכוח סרק", כתב כץ בעמוד הפייסבוק שלו.

גם נשיא המדינה שמעון פרס התייחס למתיחות בצמרת הממשלה במהלך נאום שנשא בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי. "שמעתי את ההפחדות של אתמול ש'יהודים ייהרגו', היינו צריכים לפחד ב-48 אז הם היו רוב ולנו לא היה טנק אחד", אמר פרס בהתייחסות ישירה לדברי בנט. "על מה הפחד? על מה ההפחדה?".

בנט: "יש אנשים ששואפים למסור את המדינה לפלסטינים"

אתמול נשא בנט דברים בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי, שם מתח ביקורת על האמירה שיוחסה לנתניהו שלפיה הוא תומך ברעיון שיתאפשר למתנחלים להישאר במקומם תחת שלטון פלסטיני עתידי. "עכשיו הגיע רעיון חדש", תקף בנט. "שיהודים יחיו ויישארו תחת ריבונות פלסטינית. זה לא יקרה וזה לא יכול לקרות. אתם יודעים למה? כי הם ירצחו אותם. איך אני יודע? כי זה כבר קרה בחברון".

"יש אנשים ששואפים לחלק את הארץ שלנו ולמסור אותנו לפלסטינים - כל פעם מסיבה אחרת", אמר בנט. "פעם אמרו בשביל השלום ופעם בשביל לנגב חומוס בדמשק. היום כבר מבינים שזה לא כך. היום הישראלים מבינים שהערבות לחיים במדינה הזו היא צבא חזק".

בהכנת הידיעה השתתף עזרי עמרם.