העיתון החרדי נגד הרומן של יאיר נתניהו

היומון "יתד נאמן", המייצג את הפלג החרדי-ליטאי, מותח ביקורת חריפה על התנהלותו של נתניהו בכל הקשור לבת זוגו הנורבגית של בנו. "אם נתניהו רוצה שהעולם יכיר בישראל כמדינה יהודית, הוא לא יכול להקרין לאזרחיה שהוא גאה בבן שמעשיו עלולים להביא אותו להתבוללות ולנישואי תערובת", נכתב במאמר המערכת

"עלול להביא להתבוללות". יאיר והחברה (פייסבוק)

בת זוגו הנורבגית של בנו של ראש הממשלה היא לא רק נושא רכילותי, אלא גם פוליטי. במאמר המערכת של היומון החרדי-ליטאי "יתד נאמן" שיתפרסם מחר (ד'), יוצא העיתון בחריפות נגד התנהלותו של ראש הממשלה בנושא, לאחר הפרסומים על חברתו של הבן יאיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין זה מתפקידו של עיתון חרדי לעסוק בעיוותים מסוד זה ולרדת לרמת הפרט, מעבר לחשש מאובדן דורות לעם היהודי", נכתב במאמר. "אבל הבעיה היא גם תגובתו של האיש הייצוגי ביותר של ישראל - ראש הממשלה. הוא נפגש עם ראשת ממשלת נורבגיה ובחוסר אחריות התגאה באוזניה על מערכות הקשרים של בנו המתרועע עם נוכרים. זוהי האמירה האומללה ביותר, הכי חסרת אחריות והכי מסוכנת שיצאה מפיו של ראש הממשלה", צוין.

"חסר אחריות". נתניהו (חדשות 2)

עוד מדגישים בעיתון: "אם נתניהו רוצה שהעולם יכיר בישראל כמדינה יהודית, הוא לא יכול להקרין לאזרחיה שהוא גאה בבן שמעשיו עלולים להביא אותו להתבוללות ולנישואי תערובת! מה ילמד הדור הישראלי הצעיר?

"האם נתניהו צועד בדרכו של הרצל שילדיו התבוללו בעם זר מבלי להשאיר צאצאים יהודיים? זוהי שאלה של להיות או לא להיות, שחייבת לעלות לראש סדר היום. היא חשובה יותר מהסכמי שלום. ראש הממשלה חייב לצאת בגלוי ולהוקיע כל מגמת התבוללות".

השבוע דיווחה התקשורת הנורווגית כי ליאיר נתניהו, בנם הבכור של בנימין ושרה נתניהו, יש בת זוג חדשה - סטודנטית נורווגית הלומדת בישראל. על פי הדיווח, האב הגאה חשף את הרומן בשיחה עם ראש ממשלת נורבגיה.

על פי הדיווחים, שמה של החברה הוא סנדרה לייקנגר, בת ה-25 מהעיר גרימסטד, שלומדת תקשורת חזותית במרכז הבינתחומי בהרצליה, בו לומד גם נתניהו. בעמוד הפייסבוק האישי של יאיר נתניהו, הוא תוייג לצד חברתו החדשה, ואחת התמונות ככל הנראה צולמה בנורבגיה.