"כאן בוז'י מדבר מתא הטייס" - הח"כים תקועים במטוס. כך זה נראה

השעות הארוכות שבילו עשרות אישי הציבור במטוס התקול בקרקוב זימנו הזדמנות לצפות בחברי הכנסת המוכרים מזווית קצת אחרת. "צריך להיות חזקים", כרז יו"ר האופוזיציה הרצוג מתא הטייס, לקול צחוקם של עשרות חברי הכנסת. "אתה מאחר לנזיפה עם ביבי", הטיחה אחת הנוסעות בשר הכלכלה בנט. צפו במשלחת הישראלית במטוס התקוע

נצורים בפולין: כמעט שבע שעות המתינו עשרות חברי כנסת ואישי ציבור במטוס בקרקוב, לאחר שתקלה מנעה מהם לשוב ארצה בתום טקס לציון יום השואה הבינלאומי. את השעות הארוכות ניצלו חברי הכנסת להשלמת שעות שינה, העלאת תמונות לפייסבוק וגם לא מעט התבדחויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עברנו את פרעה, נעבור גם את זה", אמר יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג, שבמשך דקות ארוכות שימש ככרוז במטוס ודיווח לעמיתיו על מאמצי החילוץ. "בוקר טוב לכולם, זה בוז'י מדבר מתא הטייס", אמר לקול צחוקם ומחיאות הכפיים של הנוסעים. "יש אישור לתכנית טיסה להמריא לארץ. צריך להיות חזקים, להיות אופטימיים ולקוות שהכל יבוא על מקומו בשלום".

גם מבקר המדינה, השופט יוסף שפירא, נדבק באווירה המבודחת במטוס ומיהר להצהיר כי התקלה במטוס תככב בדוח הבא שיוציא משרדו: "הדוח הזה יהיה הקצר ביותר והמסקנה היא, לאחר כל החקירות שעשיתי במטוס ועל הקרקע, שהשמיים הם הגבול".

"בנט מאחר לנזיפה עם ביבי"

מאחר לשיחת נזיפה? השר בנט (חדשות 2)
את עיקר תשומת לבם של הנוכחים במטוס תפסה המחלוקת החריפה בין הממשלה נתניהו לבין שר הכלכלה בנט. "נפתלי, מה קורה פה? אתה מאחר לנזיפה עם ביבי", זרק אחד הנוכחים לעברו. "העסק לא ממריא", השיב בנט בנימה מבודחת.

חברת הכנסת איילת שקד מהבית היהודי פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה תמונה משותפת של חברת הכנסת שולי מועלם וראש מפלגתה נפתלי בנט במהלך תפילת הבוקר שאותה ערך במטוס. "אנחנו תקועים כבר 7 שעות במטוס בשדה התעופה הצבאי בקרקוב", כתבה שקד. "כשחוזרים מאושוויץ לוקחים דברים בפרופורציה, שומרים על מצב רוח טוב. מיכאל אוריך, שיושב לידי, ניצול בוכנוואלד, שומר על אופטימיות ומצב רוח מרומם".

חברי המשלחת סיירו אתמול במחנה ההשמדה, ביקרו בביתנים השונים, בקיר המוות ובמוזיאון הממוקם בצריף 27. בתום הביקור במוזיאון, יצאה צעדה אל מחנה ההשמדה בירקנאו - שם התקיים טקס מטעם ממשלת פולין. בטקס השתתפו כאלף איש, בהם חברי הפרלמנט הפולני.