בליכוד מודים: אין קשר בין V15 להרצוג

אחרי שכינסו מסיבת עיתונאים מדוברת בה האשימו את עמותת "ניצחון 2015" וארגון "קול אחד" בסיוע למפלגתו של הרצוג - ואף כינו אותה "פרשת העמותות 2" - בליכוד חזרו בהם היום והודיעו לבית המשפט שהם מוחקים את הבקשה למתן צו מניעה נגד פעילות העמותות הללו. "אין אקדח מעשן", הודו חברי הליכוד בבקשה שכתבו

מסיבת העיתונאים שערך הליכוד, בתחילת החוד (חדשות 2)

מה שהתחיל בהאשמות חריפות על מימון אסור וקניית השלטון בכסף, מסתיים בקול ענות חלושה: בתחילת החודש ערכו בליכוד מסיבת עיתונאים בה הזהירו מקשר אסור המתקיים בין עמותת V15 ("ניצחון 2015") וארגון "קול אחד" לבין המחנה הציוני - וטענו כי הן מממנות ועומדות מאחורי קמפיין בחירות שנועד להדיח את הליכוד ונתניהו מהשלטון. אלא שהיום (חמישי) - בליכוד חזרו בהם מהעתירה שהגישו נגד פעילות העמותות לבית המשפט המחוזי בירושלים - ודחו כל קשר ביניהן לבין המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המבקשת מוצאת כי עמדתה הינה שיש למחוק את העתירה, תוך שהיא מסתפקת בשלב זה בהערות שהעיר בדיון בית המשפט הנכבד", כתבו עורכי הדין דוד שמרון ושאול שמרון שהגישו את בקשת המחיקה לצו המניעה. "על אף שדעתו היא כי אין בענייננו 'אקדח מעשן', מצוי העניין בבדיקה במחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה".

"העובדה שהליכוד משך היום את התביעה מוכיחה מעל כל צל של ספק כי לטענות לא היה כל בסיס משפטי וכל מטרתן הייתה לשרת את צרכי הקמפיין של הליכוד ולמנוע פעילות אזרחית לגיטימית", מסרה פולי ברונשטיין, מנכ"לית "קול אחד". "בכוונתנו להמשיך בפעילות החוקית והמשותפת שלנו עם V15 מתוך אמונה אמיתית במטרותיה".

"לא קשורים למחנה הציוני". פעילי V15 (חדשות 2)


במחנה הציוני מסרו בתגובה: "צר לנו על ביבי שיצטרך לחשוב עכשיו על ספין חדש כדי שחלילה אף אחד לא ידבר על הכישלונות שלו בביטחון, ביוקר המחיה ובדיור. לא נופתע אם מחר בבוקר נתעורר למסיבת עיתונאים של נתיניו של ראש הממשלה בה יוצג השלג כקנוניה של המחנה הציוני להפלת שלטון נתניהו. ככה זה עם ביבי, ככל שהוא יורד בסקרים הוא עולה בשקרים".

מעמותת V15 נמסר: ״מה שהתחיל במסיבת עיתונאים הזויה ומופרכת הסתיים היום בהודעת כניעה מביכה של הליכוד לבית המשפט המחוזי בירושלים.
ההחלטה של הליכוד לסגת מהבקשה לצו מניעה ומהעתירה לביהמ״ש היא עוד חוליה בשרשרת ההפסדים של הליכוד לניצחון 2015 בקמפיין הבחירות.
צר לנו שמה שנותר מתנועת הליכוד המפוארת זה הופעה קלושה של פרקליט המשפחה וחבורה צעקנית של חברי כנסת ושרים שמתחנחנת בפני מנהיגם המנותק. גם השופט צבי סגל הבין שמאחורי ניצחון 2015 - V15 עומדים ישראליות וישראלים שנחושים להחזיר את התקווה ולהחליף את השלטון״.