בנט: "שליטה פלסטינית? ישראלים ייהרגו"

יו"ר הבית היהודי ממשיך לתקוף את האמירה המיוחסת לבכיר בלשכת נתניהו, שלפיה ראש הממשלה תומך באפשרות שמתנחלים יגורו תחת שליטה פלסטינית במדינה עתידית. "ישראלים יחיו תחת שליטה פלסטינית? הם ייהרגו", כתב וצירף את תמונתו של אחד ממבצעי הלינץ' ברמאללה

הפוסט שהעלה בנט לעמוד הפייסבוק (פייסבוק)

"למה אסור לתת לפלסטינים לשלוט על ישראלים? כי הם יהרגו אותם". כך כתב היום (ג') יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בעמוד הפייסבוק שלו. את הדברים העלה בנט על רקע האמירה המיוחסת לבכיר בלשכת ראש הממשלה בתחילת השבוע, שלפיה נתניהו תומך באפשרות שמתנחלים יחיו תחת שלטון פלסטיני במדינה פלסטינית עתידית. לדבריו צירף את תמונתו של עזיז צלאחה, אחד המחבלים שהיה מעורב בלינץ' ברמאללה בשנת 2000, כשהוא מנופף בידיו המגואלות בדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם פרסום האמירה בסוכנות הידיעות AP לפני יומיים, מתח בנט ביקורת חריפה את הדיווח. "הרעיון שיישובים יהודיים יחיו תחת ריבונות פלסטינית, כפי שיצא מלשכת רה"מ, חמור ביותר ומשקף אובדן עשתונות ערכי".

הלינץ' ברמאללה (חדשות 2)

"לעולם לא", כתב השר בנט בעמוד הפייסבוק שלו. "אלפיים שנות כיסופים לארץ ישראל לא עברו כדי לחיות תחת שלטונו של אבו מאזן".

תוקף הרעיון המיוחס לנתניהו (חדשות 2)

"מי שמעלה על דעתו חיי יהודים בארץ ישראל תחת שלטון פלסטיני, המשיך בנט, "שומט את הקרקע תחת ישיבתנו בתל אביב. אני קורא לראש הממשלה להזים מיד רעיון חמור זה".

הרצוג: "זה הזמן לגינוי פומבי לבנט"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, מתח ביקורת חריפה על הפוסט שפרסם בנט" "על הפוסט הזה אסור לסלוח, ואסור לעבור עליו לסדר היום. גם אם ראש הממשלה אינו מחוייב לשלום, אי אפשר לסבול מצב שבו חבר הממשלה משחרר אמירות רוויות שנאה והסתה והממשלה שותקת".

"אם ראש הממשלה באמת מחוייב לשלום כמו שהוא טוען, אז על אחת כמה וכמה אי אפשר לסבול את הניסיונות החוזרים ונשנים של גורמים בממשלתו לתקוע מקלות בגלגלי התהליך, לזרות שנאה ופחד", הוסיף הרצוג שהודעה שפורסמה בעמוד הפייסבוק של המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה.

"ראש הממשלה חייב לשבור את השתיקה שלו, וחייב לשבור אותה עכשיו. כל שעה שעוברת מבלי שראש הממשלה עושה מעשה היא אות קלון עליו ועל ממשלתו. ביבי, נזיפה בחדר סגור לא תספיק. זה הזמן לגינוי פומבי, ואולי אף לצעדים חריפים יותר. לא היית מצפה לפחות מאבו-מאזן", סיכם הרצוג.

"אמירות רוויות שנאה". הרצוג (חדשות 2)