כיף במטוס: "לפוליטיקאים אין מעוף"

יו"ר העבודה יצחק (בוז'י) הרצוג שימש ככרוז, השר נפתלי בנט הצטרף לתפילה עם אויביו הפוליטיים מש"ס וראשי ועדות נלחמו על הזכות להשתמש במטען היחידי לאייפון שנמצא על המטוס. כך בילו עשרות הפוליטיקאים ואנשי הציבור את שעות השעמום והתסכול עד שחולצו בשלום מהמטוס התקוע בפולין

בנט בתפילת הבוקר (פייסבוק)

קרוב לשבע שעות חלפו עד שמטוס של חברת "אנטר" הפולנית נחת בנמל התעופה בקרקוב כדי לחלץ את עשרות חברי הכנסת ואישי הציבור שנתקעו במקום לאחר שתקלה התגלתה במטוסם. הח"כים, שסיימו זמן קצר קודם לכן את השתתפותם בטקסי הזיכרון במחנה ההשמדה אושוויץ בירקנאו, מיהרו לשתף את הגולשים בחוויות מהמטוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר מפלגת העבודה יצחק (בוז'י) הרצוג שימש במשך דקות ארוכות ככרוז במטוס, יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט התפלל והשלים מניין יחד עם יריביו הפולטיים - חברי הכנסת של ש"ס, יו"ר הקואליציה יריב לוין שמח על ההצבעות שהתבטלו ויושבי ראש ועדות הכלכלה והכספים נאבקו על הזכות להשתמש במטען היחיד לאייפון שנמצא במטוס. כמה מחברי הכנסת ששמרו על הומור אמרו כי "בוז'י לא ממריא", ושחסר מעוף לפוליטיקאים הישראלים.

חברת הכנסת איילת שקד מהבית היהודי, פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה תמונה משותפת של חברת הכנסת שולי מועלם וראש מפלגתה נפתלי בנט במהלך תפילת הבוקר שאותה ערך במטוס. "אנחנו תקועים כבר 7 שעות במטוס בשדה התעופה הצבאי בקרקוב. כשחוזרים מאושוויץ לוקחים דברים בפרופורציה, שומרים על מצב רוח טוב", כתבה שקד. "מיכאל אוריך, שיושב לידי, ניצול בוכנוואלד, שומר על אופטימיות ומצב רוח מרומם".

פולין דרך עדשת השר (פייסבוק)

יו"ר הבית היהודי שיתף גם הוא תמונה שצילם באמצעות הטלפון הנייד שלו, שבה הוא מציג את מזג האוויר החורפי דרך חלון המטוס אפוף האדים. "לילה במטוס התקוע בפולין", כתב בנט והתבדח: "חשש קל שעמיר בניון איבד את השמיעה מהנחירות שלי".

בשל הרגישות הביטחונית חולקה המשלחת לשני מטוסים שונים. הראשון המריא בשעה הייעודה וכבר נחת בישראל ואילו הטיסה הנוספת המריאה רק לאחר שעות ארוכות והזעקת המטוס הפולני למקום. הדבר צפוי לגרום לשיבושים קשים בסדר יומה של הכנסת, שכן בין הממתינים בנמל התעופה היו גם אנשי מזכירות הכנסת.