נפתלי יתבע את ראש הממשלה בגין לשון הרע

לאחר שמפלגת הליכוד האשימה אותו בהוצאות החריגות במעון ראש הממשלה, נפגש מני נפתלי עם עו"ד בכיר לענייני לשון הרע לקראת הגשת תביעה נגד נתניהו ונציגיו בתקשורת. "בחלומותיי השחורים ביותר לא חלמתי שכך ינהג ראש ממשלה בישראל", אמר נפתלי

מני נפתלי ובני הזוג נתניהו (אבי אוחיון)

הטלת האשמה על מני נפתלי תוביל ככל הנראה לתביעת דיבה: אב הבית לשעבר במעון הראש הממשלה נפגש הבוקר (חמישי) עם אחד מעורכי הדין המובילים בישראל בתחום של לשון הרע, לאחר שמפלגת הליכוד האשימה אותו בממצאי דוח המבקר על הוצאות המעון. כעת צפוי נפתלי להגיש תביעת לשון הרע נגד "כל הגורמים" שניסו לקשור בינו לבין מסקנות דוח מבקר המדינה - אם לא יחולו שינויים של הרגע האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מני נפתלי הבהיר כי הוא אינו מתכוון לעבור לסדר היום על "קמפיין ההשמצות השקרי שמנהלת משפחת נתניהו נגדי ועל הניסיונות החוזרים ונשנים לפגוע בו", לדבריו. עוד טען אב הבית לשעבר כי משפחת נתניהו ושותפיה עברו כל גבול הגיוני ומוסרי, בניסיון לתלות בו את האשם למסקנות דוח מבקר המדינה.

"נגמרו הימים בהם כל אחד אומר מה שהוא רוצה, בלי שמץ של אמת ובלי לקחת אחריות", אמר נפתלי לאחר הפגישה עם עורך הדין. "שוב שוכחים שם בבית משפחת נתניהו שמדובר בבני אדם. יש גבול להתעללות ולהתעמרות שאדם אחד יכול לשאת על גבו. אני אדם רגיל. אדם פשוט. מקום העבודה שלי לא עמד בהתחייבויותיו כלפיי והפר אינספור חוקי עבודה כלפיי כעובד".

מעון ראש הממשלה, ארכיון (נתי שוחט, פלאש 90)

נפתלי לעובדי המעון: "כולכם יודעים את האמת"

"בחלומותיי השחורים ביותר לא חלמתי שכך ינהג ראש ממשלה בישראל, ויטיל עליי את האחריות להוצאות הפרטיות שלו ושל בני משפחתו. בדיוק כפי שמשפחת נתניהו מתעמרת בעובדיה במעון ראש הממשלה, כך היא ממשיכה בהתעמרות, בהתעללות ובניסיון לשבור את רוחי ונפשי, בדרכים הקשות והגרועות מכולן. אני לא ממליץ לאף אדם להיות במקומי".

נפתלי ציין כי בין הנתבעים יהיו ראש הממשלה עצמו וחלק מנציגיו בתקשורת: ניר חפץ, עו"ד שולי אשבול, השר יובל שטייניץ ויעקב בורובסקי. על מנת להקצות את הזמן לניהול המאבק על שמו הטוב, התפטר אמש מני נפתלי מעבודתו, ובכוונתו להקדיש בתקופה הקרובה את כל זמנו לנושא. 

"אני קורא לכל העובדים לשעבר במעון ראש הממשלה להפסיק לפחד. כולכם יודעים את האמת. כולכם יודעים מה עברתם שם. הצטרפו אליי ועזרו לי להוציא את האמת החוצה. היום שבו ראש ממשלה מסמן אדם אחד, ומכוון אליו את כל הכוחות, זה היום שבו על כולכם להתעורר. היום זה אנחנו . מחר אלה יהיו הילדים שלכם. אנחנו דיברנו, אני יודע שאתם מפחדים. כקבוצה, הם לא יעזו להמשיך לפגוע בנו".

הליכוד: "טענת נפתלי מופרכת ומגוחכת"

ממפלגת הליכוד נמסר בתגובה לכוונת התביעה של נפתלי: "הטענה של נפתלי כאילו הוא הנפגע מופרכת ומגוחכת כמו כל גרסאותיו השקריות האחרות. נפתלי מנהל במשך חודשים ארוכים קמפיין הכפשות והשמצות נגד רעיית ראש הממשלה על אף שהיא איננה נתבעת כלל בתביעה שהגיש, על מנת להוציא מהמדינה כספים שלא כדין ולפגוע בראש הממשלה ובליכוד בבחירות".

"כעת, לאחר שהוכח כי ההוצאות במעון ראש הממשלה זינקו ונופחו בתקופתו של נפתלי וירדו לאחר עזיבתו, ולאחר שנחשף כי נתן שתי גרסאות שונות לגבי סיבת עזיבתו את מעון ראש הממשלה - נפתלי מבין את המשמעות המשפטית הכבדה של התנהלותו החמורה על כל המשתמע מכך על פי כל דין".